Jak zatrzymać kolor włosów farbowanych?

Dobrze zafarbowane włosy zyskują głębię, teksturę i nowy wyraz. Jednak częste mycie i suszenie szybko wypłukuje z nich farbę. Oto trzy triki, dzięki którym spowolnisz ten proces. Sprawdź, jak zatrzymać kolor włosów na dłużej. 

włosy Shutterstock
fot. shutterstock.com

Myj włosy najrzadziej, jak się da

Nie mówimy oczywiście o popadaniu w skrajność – tłuste włosy nie będą wyglądały dobrze mimo najpiękniejszego i najdroższego farbowania. Co nie znaczy, że codziennie potrzebują mycia wodą i szamponem.

Cienkie włosy powinnaś myć co drugi dzień. Jednak grubsze, bardziej szorstkie potrafią dobrze wyglądać, nawet myte dwa razy w tygodniu. Jeśli wcześniej będą nieco oklapnięte, użyj suchego szamponu, który doda im świeżości bez wypłukiwania koloru.

ZOBACZ TEŻ: Skuteczny sposób na wypadanie włosów

Używaj szamponu bez siarczanów

Odpuść sobie wściekle pieniące się szampony – szybciej wypłukują kolor. Poza tym wypłukują z włosów keratynę, doprowadzając tym samym do ich przesuszenia i łamliwości. Wywołują też reakcje alergiczne. Wypróbuj L’Oréal Professionnel Vitamino Color A-OX.

Zamknij mieszki włosowe

Po umyciu włosów szamponem nałóż na nie odżywkę lub maskę chroniącą kolor, np. Kérastase Chroma Captive, 125 zł, drogerie. Jeśli trenujesz na zewnątrz, nie zapomnij o kosmetyku z filtrem UV, który nie pozwoli promieniom słonecznym dostać się do wnętrza włosów i zniszczyć ich kolor. Wypróbuj Bamboo Uv+ Color Care Fade-Proof Fluide.  

Sprawdź także, jaka fryzura na trening będzie dla Ciebie najlepsza, jeśli masz grube kręcone włosy albo prostowane keratyną loki.

REKLAMA