[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Jak zatrzymać kolor włosów farbowanych?

Dobrze zafarbowane włosy zyskują głębię, teksturę i nowy wyraz. Jednak częste mycie i suszenie szybko wypłukuje z nich farbę. Oto trzy triki, dzięki którym spowolnisz ten proces. Sprawdź, jak zatrzymać kolor włosów na dłużej. 

włosy fot. shutterstock.com

Myj włosy najrzadziej, jak się da

Nie mówimy oczywiście o popadaniu w skrajność – tłuste włosy nie będą wyglądały dobrze mimo najpiękniejszego i najdroższego farbowania. Co nie znaczy, że codziennie potrzebują mycia wodą i szamponem.

REKLAMA

Cienkie włosy powinnaś myć co drugi dzień. Jednak grubsze, bardziej szorstkie potrafią dobrze wyglądać, nawet myte dwa razy w tygodniu. Jeśli wcześniej będą nieco oklapnięte, użyj suchego szamponu, który doda im świeżości bez wypłukiwania koloru.

Używaj szamponu bez siarczanów

Odpuść sobie wściekle pieniące się szampony – szybciej wypłukują kolor. Poza tym wypłukują z włosów keratynę, doprowadzając tym samym do ich przesuszenia i łamliwości. Wywołują też reakcje alergiczne. Wypróbuj L’Oréal Professionnel Vitamino Color A-OX, 58 zł, do kupienia w salonach fryzjerskich.

Zamknij mieszki włosowe

Po umyciu włosów szamponem nałóż na nie odżywkę lub maskę chroniącą kolor, np. Kérastase Chroma Captive, 125 zł, drogerie. Jeśli trenujesz na zewnątrz, nie zapomnij o kosmetyku z filtrem UV, który nie pozwoli promieniom słonecznym dostać się do wnętrza włosów i zniszczyć ich kolor. Wypróbuj Bamboo Uv+ Color Care Fade-Proof Fluide, 133 zł, hair2go.pl.  

Sprawdź także, jaka fryzura na trening będzie dla Ciebie najlepsza, jeśli masz grube kręcone włosy albo prostowane keratyną loki.

WH 05/2016

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij