Jak wybierać, kupować i dbać o jeansy

Znalezienie jeansów, które będą idealnie leżeć na pupie i modelować nogi, wydaje się tak samo trudne, jak znalezienie idealnego faceta. Ale od czego masz WH! Z tym przewodnikiem najbliższy wypad na zakupy na pewno będzie sukcesem.

Shutterstock

Kolor jest tak samo ważny, jak fason

Znalazłaś właściwy krój? To spróbuj od razu kilku par – przymierz spodnie, które różnią się tylko stopniem sprania i przetarć. Zdziwisz się, jak te same fasony o różnej intensywności i miejscach wybielenia wyglądają inaczej na tej samej sylwetce.

Dodatki sztucznych włókien

Pewnie myślałaś, że sztuczne włókna to tańszy produkt, a tańszy oznacza gorszą jakość? Ta zasada nie dotyczy denimu. Poliester jako dodatek do materiału, z którego uszyto jeansy, dobrze świadczy o ich jakości. Powoduje, że zachowują swój pierwotny kształt i wciąż są dopasowane do sylwetki, nawet wtedy gdy często się je nosi.

ZOBACZ TEŻ: Jak nosić jeansy - inspiracje od gwiazd [Alexa Chung, Hillary Duff i inne]

Tu najlepiej pytać o radę

Jeśli masz problem ze znalezieniem dla siebie odpowiednich spodni, idź do sklepu specjalizującego się w ubraniach z jeansu. W salonach Levisa czy Wranglera spotkasz przeszkolonych sprzedawców, którzy potrafi ą kompetentnie poradzić. Na pewno nie będziesz rozczarowana, a do domu wrócisz z idealnie dobranymi spodniami.

Jak sprawić, żeby pupa w jeansach wyglądała sexy

Najpierw najważniejsze: w spodniach musisz się dobrze czuć! Jeśli masz wrażenie, że jeansy opinają Cię za mocno lub wpijają się tu i ówdzie, będzie to po Tobie widać. Pupę wyeksponują jeansy z wysokim stanem i z szerokimi, umieszczonymi daleko od siebie kieszeniami z tyłu, naszytymi pod niewielkim kątem. Sylwetkę podkreślają też tzw. jeansy shaping.

Na co zwrócić uwagę podczas prania?

Jeansy należy prać przewrócone na lewą stronę w niskiej temperaturze (nie wyższej niż 30 stopni C) i nigdy nie suszyć w suszarce, bo to niszczy włókna. Żeby zapobiec blaknięciu koloru, nie należy ich również suszyć na słońcu. Zapomnij o płynach zmiękczających i używaj proszków do prania ciemnych kolorów. Możesz też kupić specjalne płyny do prania denimu.

ZOBACZ TEŻ: Jak nosić damski garnitur?

REKLAMA