Jak stosować serum i inne ciekawostki urodowe

Jak prawidłowo nakładać serum do twarzy? Kto gorzej radzi sobie z doborem podkładu? Kiedy stosować odżywkę do włosów? Jaki wpływ na skórę ma regularny trening? Oto kolejna garść ciekawostek dotyczących urody.

serum fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Instrukcja obsługi serum

Zadaniem tego preparatu jest przyspieszenie naturalnych procesów odnowy komórek, odżywienie i dotlenienie skóry. Cała zabawa polega jednak na tym, żeby ta pielęgnacyjna bomba należycie się wchłonęła. Dlatego nakładamy go na czystą twarz, a dopiero później przykrywamy kremem tworzącym na powierzchni skóry film, który ogranicza ulatnianie się serum.  

Zobacz także, co szkodzi cerze oraz jak pH wpływa na skórę.

kosmetyki, makijaż, podkład fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Czemu masz zły podkład?

Badania dowodzą, że ekstrawertycy radzą sobie z doborem kolorów lepiej niż osoby zamknięte w sobie. Ci drudzy mają tendencję do podawania w wątpliwość własnych wyborów, zmieniając decyzję z trafnej na złą. Jeśli masz z tym problem, skorzystaj w Sephorze z urządzenia COLOR PROFILE, które dobierze podkład do Twojej skóry. System zidentyfi kuje właściwy kolor, a następnie wyselekcjonuje najlepiej pasujący do Ciebie.  

Shutterstock

10

O tyle lat młodziej wyglądają osoby trenujące przez 3 godziny w tygodniu – wynika z badań McMaster University . Wszystko to dzięki aktywowanym przez ćwiczenia proteinom ujędrniającym skórę. To jak? Wracasz do gry?

 

szampon fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Szampon i odżywka – kolejność dowolna

Najpierw

Szampon i odżywka jako pielęgnacyjny zestaw po raz pierwszy pojawiły się na rynku w 1956 roku, gdy marka Suave wypuściła wygładzający włosy kosmetyk na bazie lanoliny. Szampony były wtedy na tyle drażniące, że użycie po nich odżywki rzeczywiście było konieczne.

Później

W latach 80. fryzjerzy polecali nakładanie odżywki na suche włosy, umycie ich szamponem i powtórne odżywianie. Wynikało to z teorii, że odżywka działa najefektywniej na suchych włosach, jednak szampon może znów je osłabić – stąd wzięło się zalecenie powtórnego nałożenia odżywki.

Teraz

Wiele kobiet o cienkich włosach rezygnuje ze stosowania odżywki, by ich nie obciążać. Tyle że pozbawiają przy tym kosmyki nawilżenia. Lepiej w takim wypadku najpierw użyć odżywki, a następnie delikatnego szamponu, który nie wypłucze cudownych składników poprzedniego kosmetyku.

WH 09/2016

 

REKLAMA