[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ



OCEŃ
2.3

Jak spać, żeby nie mieć zmarszczek?

My też lubimy spać na brzuchu, z twarzą wbitą w poduszkę. Tak jest przecież najwygodniej. Niestety, ta pozycja sprzyja tworzeniu się tzw. zmarszczek śpiocha, które powstają na policzkach, czole, szyi i dekolcie. Znamy patenty, z którymi te zmarszczki nie będą miały szans.

fot. shutterstock.com

Zmarszczki senne, żartobliwie zwane zmarszczkami śpiocha pojawiają się u wszystkich, jednak u osób młodych skóra szybko wraca do pierwotnego kształtu. Już kilka minut po przebudzeniu nie ma po nich śladu. „Problem pogłębia się z wiekiem, wraz z utratą elastyczności skóry. Wtedy zmarszczki senne utrzymują się długo, nawet kilka godzin po przebudzeniu” – mówi dermatolog dr. n. med. Danuta Nowicka.

Żeby tego uniknąć, najlepiej śpij na plecach, na specjalnie wyprofilowanej poduszce. Tak, wiemy, że to ani nie jest takie proste, ani wygodne. Dlatego mamy dla Ciebie inne rozwiązania, pomocne w walce ze zmarszczkami śpiocha.

Odżyw skórę

Przed snem zadbaj o kondycję skóry. „Dostarcz jej składników nawilżających oraz takich, które wzmocnią strukturę kolagenu, jak kwas hialuronowy, witamina C, hydroksykwasy – wylicza doktor Nowicka. Zainwestuj w materiał. Niestety, ale pościel i jej struktura również może powodować tworzenie się zmarszczek. Ta bardziej szorstka i twarda na pewno przyczyni się do utrwalenia problemu. Dlatego najlepszym sposobem jest spanie na poduszce w jedwabnej poszewce.

Jedwabna poszewka i maska na oczy by DariiaDay

Koi i pielęgnuje

„Gładka powierzchnia jedwabiu pozwala na swobodne przesuwanie twarzy, redukując odgniecenia i zapobiegając w ten sposób powstawaniu zmarszczek” – tłumaczy Dariia Day, światowej sławy polska wizażystka, która stworzyła i zaprojektowała jedwabne poszewki oraz maski na oczy (zajrzyj na bydariiaday.com). Jednocześnie przekonuje, że jedwab jest idealny dla osób z problemami skóry. Jest miękki, naturalny, delikatny i działa na skórę kojąco oraz pielęgnująco. Jest także mniej absorbującym materiałem niż bawełna, dzięki temu skóra pozostaje bardziej nawilżona.

REKLAMA

REKLAMA

Dobry na nerwy

Jedwab działa także uspokajająco na układ nerwowy. „Stymuluje zmysły naszej skóry, co pomaga w zmniejszeniu stresu i poprawia rozładowanie napięcia. Sen na jedwabiu jest, jak masaż dla zmysłów. Co więcej, jego skład jest bardzo zbliżony do składu komórek ludzkiej skóry” – zapewnia wizażystka Day.

Po „jedwabnym” śnie, możesz wykonać też „jedwabny”, naturalnie wyglądający make-up. Potrzebować będziesz jedynie kosmetyków, dobranych do Twojej cery i odpowiednich pędzli, którymi je nałożysz. W marcowym numerze (już w kioskach), na s. 40-41, wspólnie z wizażystką Dariią Day, tłumaczymy, co i jak.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij