[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.8

Jak się pozbyć cellulitu - skuteczne sposoby

Zgrabne uda i jędrna pupa bez skórki pomarańczowej to nie marzenie ściętej głowy. I chociaż w walce z cellulitem pierwsze skrzypce odrywają regularne treningi, to istnieje także szereg zabiegów, które wspomagają Twoją antycellulitową ofensywę.

jak się pozbyć cellulitu sposoby Żegnaj, pomarańczowa skórko! (fot.shutterstock.com)

1. Ćwicz

Pomarańczowej skórki pozbędziesz się, jeśli będziesz się ruszać, bo wraz z potem z Twojego organizmu wydalane są toksyn. To kolejny sposób oczyszczania organizmu, który pomaga również zredukować cellulit. Liczy się każda aktywność! My przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny trening antycellulitowy, który będzie Twoją główną bronią w walce z cellulitem. Zadbaj jednak również o solidne wsparcie i pamiętaj także o poniższych wskazówkach.

2. Mniej soli i sodu

Jeśli chcesz zapomnieć o pomarańczowej skórce, zmniejsz ilość soli i sodu w posiłkach. Te dwa składniki zatrzymują wodę w organizmie i, w konsekwencji, upośledzają działanie układu krwionośnego i prawidłową wymianę substancji przemiany materii w komórkach. Uwaga: nawet jeśli nie dosalasz kanapek, może się okazać, że i tak zjadasz jej za dużo. Prosty patent: zamiast soli używaj ziół (specjalne mieszanki zastępujące sól znajdziesz w każdym sklepie).

REKLAMA

2. Więcej potasu

Zwiększ ilość potasu w swoim menu. Potas zapobiega gromadzeniu się wody w organizmie i reguluje gospodarkę wodną organizmu, dzięki czemu chroni przed obrzękami i gromadzeniem się toksyn. Ten mikroelement znajdziesz w nasionach roślin strączkowych, suszonych owocach, kakao, selerze, zielonych warzywach, bananach i brzoskwiniach. Poza tym cennym źródłem potasu są także przetwory z pomidorów.

3. Pobudź krążenie

Zadbaj o pobudzenie krążenia miejscowego, np. masażem manualnym czy coraz popularniejszą bańką chińską. Jeśli zabierasz się za masaż w domu, unieś nogę i oprzyj ją np. na krawędzi wanny. Dłonie połóż na udzie, tak żeby kciuki leżały na przedniej części uda. Uciskając, przesuwaj dłonie w górę uda, aż do pośladka. Po kilku rundach przejdź na przednią część uda i ponownie, uciskając, przesuwaj dłonie w górę. Poświęć na to 10 min. dziennie.

4. Zaprzyjaźnij się z rollerem

Korzystaj jak najczęściej z piankowego wałka (ten hit sezonu znajdziesz już nawet w supermarkecie). Początkowo rolowanie może trochę boleć, z czasem jednak przestaniesz odczuwać dyskomfort. Twoja powięź i mięśnie szybko Ci się odwdzięczą. Zobacz, jak się rolować.

5. Testy

Zrób sobie test na nietolerancje pokarmowe i odstaw produkty, które Ci szkodzą.

6. Chłodzenie

Po treningu schładzaj mięśnie zimnym prysznicem. Nie wytrzymasz, zmarzluchu? Rób naprzemienny ciepło-zimny prysznic, ale zawsze kończ zimną wodą.

7. Peelinguj

Peelinguj regularnie całe ciało. Zrób z tego nawyk. Idealnie nadaje się do tego domowy peeling kawowy - wypróbuj nasz przepis na ten i inne peelingi, które możesz wykonać samodzielnie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij