Jak rozjaśnić włosy: farbowanie włosów w domu

Chcesz zostać blondynką? Zamiast zwykłej farby wybierz rozjaśniacz do włosów. Nasi eksperci podpowiadają, jak rozjaśnić włosy w domu. Zaoszczędzisz i czas, i pieniądze. Dowiedz się, jak powinno wyglądać prawidłowe farbowanie włosów.

blondynka, kobieta, włosy fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Fryzjerzy uczą się sztuki koloryzacji włosów przez wiele miesięcy podczas szkoleń, a później w praktyce jeszcze doskonalą tę technikę przez lata pracy w salonie. I nawet ich często zaskakuje efekt.

Zależy on od wielu czynników: jakości i rodzaju farby, stanu włosów, ich grubości oraz tego, ile czasu utrzymuje się ten kosmetyk na głowie. Specjalnie dla naszych czytelniczek dwóch ekspertów opowiada o tym, jak zafarbować włosy w domu, aby wyglądać naprawdę dobrze.

Dowiedz się, czym się różnią farby i co robić, gdy zaliczysz wpadkę. Następnie ciesz się nowym, pięknym kolorem. W końcu od dzisiaj nie musisz już wydawać majątku w salonie!

Jak działa rozjaśniacz do włosów

„Rozjaśnianie to wytrącanie pigmentu z włosa – naturalnego lub kosmetycznego. Jest dużą ingerencją w strukturę włosa, a ryzyko popełnienia błędu jest spore, dlatego warto robić to u fryzjera.

Zarówno na własną rękę, jak i w salonie warto robić to stopniowo, kilkakrotnie” – opowiada Agnieszka Płusa, stylistka fryzur. I dodaje: „Jeśli chcesz uzyskać efekt delikatnego rozjaśnienia w warunkach domowych, tak by efekt był naturalny, farbuj tylko pasemka. Najbezpieczniej, jeśli koloryzowane pasma będą cienkie: to zmniejszy ryzyko plam”.

Jednak nie tylko farby do włosów mogą rozjaśnić pasma. „W domu możesz do tego użyć soku z cytryny albo rozcieńczonej wody utlenionej. Ten drugi sposób był często używany przez Marilyn Monroe!” – opowiada Konrad Kłos, stylista fryzur. Poznaj też działanie naturalnych płukanek do włosów.

Dosyć łatwe w użyciu są też gotowe produkty, które pomogą zrobić pasemka lub rozjaśnić końce włosów. Dzięki nim fryzura będzie wyglądała na bardziej przestrzenną i pełną objętości.

fot. shutterstock.com fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Jak długo się utrzymuje?

Rozjaśnianie to zabieg, który utrzymuje się na stałe – nie zmywa się z włosów. Jednak wraz z upływem czasu pasma mogą zmieniać swój odcień. Warto włączyć do pielęgnacji szampony do włosów blond, które go podbijają. I koniecznie odżywki oraz maski regenerujące.

Dla kogo jest najlepszy?

Blond ma cudowne właściwości odmładzające. Tak naprawdę może je mieć każda z nas – wystarczy tylko dobrać odpowiedni odcień. Brunetki nie muszą od razu decydować się na ten najjaśniejszy – świetnie wyglądają w refleksach i pasemkach rozjaśnionych zaledwie o kilka tonów.

Nie panikuj, jeśli…

  • Kolor wyszedł zbyt ciemny
    Użyj szamponu głęboko oczyszczającego i umyj włosy kilkakrotnie. To powinno usunąć przynajmniej część nadmiaru pigmentu.
  • Kolor będzie miał zielony odcień
    Sięgnij po miedzianą bądź złotomiedzianą odżywkę koloryzującą. Ten zabieg zneutralizuje niechciany odcień.
  • Odcień włosów jest zbyt ciepły (rudawy)
    Użyj szamponu z fioletowym pigmentem, który ochłodzi kolor.

Sprawdź też 5 nowych trendów w koloryzacji włosów.

WH 03/2016

Zobacz również:
REKLAMA