Jak powiększyć oczy: sztuczne rzęsy

Jak powiększyć oczy i ukryć worki pod oczami? W jaki sposób zlikwidować opadające powieki bez użycia skalpela? Sztuczne rzęsy zaokrąglają, powiększają i otwierają oczy, co nadaje im młodszego wyglądu. Podpowiadamy, które warto wybrać i jak prawidłowo umieścić je przy powiece.

sztuczne rzęsy fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Intensywne, pełne wyrazu spojrzenie, to nasza tajna broń, dzięki której możemy silniej wpływać na otoczenie. Nie tylko na swojego faceta, ale również na szefa, klientów, czy panią w skarbówce. Zmęczenie, niezdrowy tryb życia, choroby mogą sprawić, że nasze powieki stają się ciężkie, oczy optycznie mniejsze, a to odbiera siłę spojrzeniu.

Jeżeli często budzisz się z podpuchniętymi powiekami, to koniecznie wybierz się do lekarza, bo może to być sygnałem choroby, albo mieć podłoże alergiczne. Jeżeli zdarza się sporadycznie np. po przebalowanej nocy, to podpowiadamy, jak w ciągu kilku chwil powiększyć oczy i nadać spojrzeniu głębię. Naprawdę wystarczy tylko efektywnie wykorzystać to, co każda kobieta nosi w kosmetyczce.

Szybki patent: sztuczne rzęsy

Za jedno możemy podziękować Kim Kardashian: wprowadziła sztuczne rzęsy do codziennego użytku. Działa to na naszą korzyść, bo doczepiane kępki optycznie zaokrąglają, powiększają i otwierają oczy, co nadaje im młodszego wyglądu.

Wybierz kępki, ponieważ są łatwiejsze w użyciu niż długie paski rzęs. Pamiętaj też, że na co dzień wystarczą Ci te oznaczone jako „krótkie” lub „średnie” – chyba że naprawdę chcesz wyglądać jak Kardashianki (wypróbuj Inglot, Kępki rzęs, 31 zł i Inglot, Klej do Rzęs Duo Dark, 25 zł).

Zanurz każdą kępkę w kleju. Łap je pęsetką i przytwierdzaj między swoimi naturalnymi rzęsami, naciągając powiekę drugą ręką. Umieść około czterech kępek na odcinku od zewnętrznego kącika do środka powieki.

Zostaw na dwie minuty, by klej wysechł, a następnie wytuszuj rzęsy (wypróbuj Joko, Maskara Express Yourself, 14,40 zł), by pozwolić tym fałszywym wtopić się w otoczenie.

Nie zapomnij także o odpowiednim wystylizowaniu brwi. Powinny mieć zauważalny kształt łuku, by optycznie powiększyć oko. Zobacz, jak je wymodelować krok po kroku.

WH 05/2015

REKLAMA