Jak powiększyć oczy: kocie oko

Ciężkie, opadające powieki i worki pod oczami nadają twarzy zmęczony wygląd, a do tego podkreślają zmarszczki. Dzięki naszym wskazówkom będziesz wyglądała jak po liftingu bez dotknięcia skalpela. Podpowiadamy, jak powiększyć oczy za pomocą odpowiedniego makijażu.

makijaż oczu fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Intensywne, pełne wyrazu spojrzenie, to nasza tajna broń, dzięki której możemy silniej wpływać na otoczenie. Nie tylko na swojego faceta, ale również na szefa, klientów, czy panią w skarbówce. Zmęczenie, niezdrowy tryb życia, choroby mogą sprawić, że nasze powieki stają się ciężkie, oczy optycznie mniejsze, a to odbiera siłę spojrzeniu.

Jeżeli często budzisz się z podpuchniętymi powiekami, to koniecznie wybierz się do lekarza, bo może to być sygnałem choroby, albo mieć podłoże alergiczne. Jeżeli zdarza się sporadycznie np. po przebalowanej nocy, to podpowiadamy, jak w ciągu kilku chwil powiększyć oczy i nadać spojrzeniu głębię. Naprawdę wystarczy tylko efektywnie wykorzystać to, co każda kobieta nosi w kosmetyczce. 

Szybki patent: kocie oko

Kilka sprawnych ruchów ręką i masz twarz jak po liftingu bez dotknięcia skalpela!

Cień do powiek: rozprowadź korektor na powiekach, by pokryć zaczerwienienia i cienie. Następnie nałóż na ruchomą część powieki połyskliwy cień w kolorze kości słoniowej.

Jasne drobinki odbijają światło, powiększając oczy. Do konturowania i uniesienia zewnętrznego kącika oka użyj ciemnego, matowego brązu (oba kolory znajdziesz w paletce IsaDora Nude Essential, 79 zł).

Zaczynając od zewnętrznej krawędzi, zaznacz cieniem załamanie powieki – skończ nad źrenicą.

„Taki makijaż optycznie powiększy oko, jeśli jednak Twoje powieki dość mocno opadają, wypróbuj inną metodę. Na całej powiece rozprowadź korektor, a jasnym, połyskliwym cieniem zaznacz tylko wewnętrzny kącik oka. Mocno wytuszuj górną linię rzęs, możesz wykorzystać też sztuczne kępki – mówi Osmański. – Firana rzęs zasłoni zwisającą powiekę, a połysk w wewnętrznym kąciku odwróci uwagę od kłopotliwego miejsca”.

Eyeliner: narysuj eyelinerem (np. Sephora, Dramatic line, 49 zł) krótką, cienką linię nad górnymi rzęsami, wyciągając ją poza krawędź powieki do góry, pod kątem 45 stopni. To najlepszy sposób na ukrycie opadających kącików.

Dolną linię rzęs zaznacz jaśniejszą kredką (jeśli góra jest czarna, dół powinien być brązowy; jeśli góra jest brązowa, dół – jasnobrązowy lub beżowy). Podkreślenie dolnej powieki jaśniejszym odcieniem nie zamyka oczu tak jak obrys czarną kredką (wypróbuj Bobbi Brown, Long-Wear Eye Pencil, 102 zł).

Maskara: podkręć rzęsy zalotką, by jeszcze bardziej „otworzyć” oczy i ukryć wszelkie niedociągnięcia. Następnie użyj maskary, ale tylko na górnych rzęsach. Wybierz produkt o wodoodpornej formule – dłużej utrzymuje podkręcony kształt włosków.

Podczas malowania skieruj czubek szczoteczki ku nasadzie nosa – dzięki tej technice uzyskasz równy, nieposklejany wachlarz rzęs.

Nie zapomnij także o odpowiednim wystylizowaniu brwi. Powinny mieć zauważalny kształt łuku, by optycznie powiększyć oko. Zobacz, jak je wymodelować krok po kroku. Dla wzmocnienia efektu możesz użyć także sztucznych rzęsDoczepiane kępki optycznie zaokrąglają, powiększają i otwierają oczy, co nadaje im młodszego wyglądu.

WH 05/2015

REKLAMA