Jak podkreślać brwi? Różne kształty, metody i kosmetyki

Dobrze dobrany makijaż brwi działa jak ekspresowy lifting. Wystarczy kilka pociągnięć kredką, aby odmłodzić się o kilka lat.

brwi fot. Shutterstock.com

Jak zwykła mawiać Red Lipstick Monster – człowiek bez brwi to zło! Podpisujemy się pod tymi słowami rękami i nogami – w końcu brwi to rama dla oczu. Nadają naszemu wyglądowi charakteru i stanowią idealne zwieńczenie makijażu oka. Nie bagatelizuj znaczenia idealnej brwi, tylko chwytaj kosmetyczkę i wyrysuj idealne łuki.

Twój naturalny kształt: Proste

AKCJA: UNIESIENIE

Proste brwi nie mają wyraźnie zarysowanego łuku. Na szczęście można temu zaradzić. Malowanie brwi zacznij kilka milimetrów ponad włoskami, tak by optycznie podnieść łuk. Użyj precyzyjnego pędzelka, np. Anastasia Beverly Hills Duo Brush 12 (sephora.pl, 109 zł), i cienia do brwi, np. Kat Von D Brow Struck (sephora.pl, 92 zł), który zapewni naturalny efekt.

A GDZIE KONIEC?

Użyj prostego triku, dzięki któremu dowiesz się, w którym miejscu powinien znajdować się najwyższy punkt, a gdzie brew powinna się kończyć. Pędzelek przyłóż wzdłuż boku nosa i przechyl tak, by powstał kąt 45° – w miejscu zetknięcia pędzla z brwią zaznacz najwyższy punkt łuku. Raz jeszcze przyłóż pędzel do nosa i poprowadź przez zewnętrzny kącik oka, a dowiesz się, gdzie zakończyć brew.

Twój naturalny kształt: Litera S

SYMETRYCZNIE

Skup się na wyrównaniu górnej linii brwi – wypełnij ją precyzyjną kredką (np. Anastasia Beverly Hills Brow Wiz, sephora.pl, 135 zł), tak by od nasady aż do najwyższego punktu łuku powstała prosta linia. Na koniec delikatnie przeczesz brew, by kreska nie miała ostrych krawędzi.

UTRWAL EFEKTY

Wyrównane brwi przeczesz żelem, który utrwali makijaż i ujarzmi niesforne włoski. Jednak zamiast układać je wzdłuż łuku, wyczesz je do góry – dzięki temu zyskają na objętości i optycznie podniosą łuk. Przyda Ci się produkt, który zapewni trwały efekt, by włoski stały na baczność przez cały dzień – polecamy żel Benefit Cosmetics 24hr Brow Setter (sephora.pl, 132 zł).

ZOBACZ TEŻ: Glow make-up - jak go wykonać krok po kroku?

Twój naturalny kształt: Łagodny łuk

PRZYPUDRUJ JE

Cel: wypełnienie i zagęszczenie. By uzyskać odpowiedni efekt, użyj pudru do brwi. Do jego aplikacji możesz użyć pacynki (takiej, jaką dołączają do paletek cieni) – dzięki temu zyskasz naturalny i nieprzerysowany look.

MAŁO WŁOSKÓW?

Jeśli Twoje brwi są rzadkie, a włoski cienkie, po nałożeniu pudru przeczesz je koloryzującym żelem, który nie tylko je ujarzmi, ale też przyciemni i optycznie zagęści. Do tego zadania świetnie nada się L’Oréal Brow Artist Sculpt (Rossmann, 32,99 zł). Nie zapomnij, by na końcu wyczesać i odpowiednio ułożyć końcówkę brwi.

SPRAWDŹ: No make up - jak zrobić makijaż naturalny krok po kroku?

Twój naturalny kształt: Zaokrąglone

NIE SKUB!

Taki kształt bardzo często jest wynikiem nadmiernego wyskubywania brwi. Powstrzymaj się od wyrywania włosków i pozwól im odrosnąć. Szczególną uwagę zwróć na dolną linię brwi. Gdy zaczną pojawiać się na niej włoski, łuki staną się pełniejsze.

PODWÓJNE WYPEŁNIENIE

Zaokrąglone brwi wymagają szczególnego traktowania. Na ogół są zbyt cienkie i brakuje im charakterystycznego uniesienia w najwyższym punkcie. Użyj Maybelline Brow Satin Define & Fill Duo (Rossmann, 33,99 zł) - produkt z jednej strony ma kredkę, którą nadasz kształt i dorysujesz precyzyjnie włoski, a z drugiej puder, który wypełni brew.

Twój naturalny kształt: Wysoki łuk

PODKREŚL KSZTAŁT

Szczęściaro! Uniesione łuki to jak wygrana na loterii. Dbaj o nie, nie skub i podkreślaj ich naturalny kształt. W roli pomocnika sprawdzi się kredka dopasowana do koloru włosków, np. Guerlain The Eyebrow Pencil (sephora.pl, 129 zł). Wystarczy, że wypełnisz zarys swojego łuku, a następnie delikatnie go wyczeszesz, by zyskać naturalny wygląd.

STRATEGICZNE ROZŚWIETLENIE

Pod łuki brwiowe zaaplikuj rozświetlacz - świetnie sprawdzi się precyzyjny produkt w kredce, jak Benefit Cosmetics High Brow Glow (sephora.pl, 122 zł), który odbije światło i jeszcze bardziej uwydatni idealny kształt brwi.

ZOBACZ TEŻ: Jak dobrać brwi do kształtu twarzy?

Zobacz również:
REKLAMA