Jak pielęgnować okolice wokół oczu [odzyskaj młode spojrzenie]

Dobrze dobrany krem pod oczy będzie Twoją tajną bronią w walce ze zmarszczkami, opuchnięciem czy cieniami wokół oczu.

zmarszczki fot. Shutterstock.com

Gdzie te czasy, gdy torebka mrożonego groszku albo plasterki ogórka były wszystkim, czego potrzebowałaś, by pozbyć się z oczu śladów zmęczenia? Dziewczynom po „20” rzeczywiście do zachowania świeżego wyglądu wystarczy nawilżanie i, ewentualnie, łagodzenie podrażnień wokół oczu. Jednak wraz z wiekiem nasze kosmetyczne wymagania rosną. Na szczęście pojawiające się co chwila nowinki dermatologiczne starają się im sprostać. Najświeższe cudotwórcze składniki kremów potrafią dużo więcej niż tylko nawilżać skórę pod oczami.

SPRAWDŹ: Masaż twarzy - pożegnaj worki pod oczami w 50 sekund

Problem: Kurze łapki

Naprawa

Naukowcy odkryli, że aminokwasy o nazwie heksapeptydy mogą blokować sygnały nerwowe, zmuszające mięśnie do kurczenia się. Działają więc na tej samej zasadzie, co botoks. Podczas nakładania składniki delikatnie hamują ruchy mięśniowe, by złagodzić istniejące zmarszczki i zapobiec formowaniu się kolejnych. Według badań przeprowadzonych na uniwersytecie w Walencji głębokość kurzych łapek już po miesiącu stosowania aminokwasu zmniejsza się o 30%.

Zapobieganie

Idebenone – mniejsza wersja znanego wszystkim koenzymu Q10 – objawił się ostatnio jako jeden z najpotężniejszych antyoksydantów, niedający wolnym rodnikom szans, by zagroziły gładkości naszej skóry. Według badań opublikowanych w „Journal of Cosmetic Dermatology” idebenone przewyższa w działaniu 5 innych antyoksydantów, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się zmarszczek w przyszłości.

POZNAJ: 9 złych nawyków, które powodują zmarszczki

Problem: Opuchnięcia

Naprawa

Proteiny, jak tetrapeptyd Eyeseryl, dają obiecujące rezultaty. Peptydy stymulują bowiem produkcję kolagenu, który „wypycha” zmarszczki od wewnątrz. Naukowcy uważają, że składnik ten znakomicie zwiększa napięcie skóry wokół oczu.

Zapobieganie

Test marki Vichy przeprowadzony na 41 kobietach wykazał, że krem zawierający escinine (wyciąg roślinny o działaniu antyzapalnym) oraz mangan (minerał poprawiający krążenie) redukuje widoczność worków pod oczami o 25%. 

Problem: Cienie

Naprawa

Naukowcy atakują cienie pod oczami zaawansowanymi technologicznie składnikami, które mają napinające i tonujące właściwości. Tak działa na przykład Haloxyl czy NouriCel-MD – wspomagają usuwanie ciemnego pigmentu, redukując cienie pod oczami.

Zapobieganie

Retinol, pochodna witaminy A, może maskować ciemne obwódki, wzmacniając skórę wokół oczu, dzięki czemu staje się ona mniej transparentna. Niektóre kosmetyki zawierają mieszankę retinolu i witaminy K, która dodatkowo przyspiesza gojenie mikrouszkodzeń powodujących zasinienie. 

ZOBACZ TEŻ: Cienie pod oczami - jak się ich pozbyć?

Zobacz również:
REKLAMA