Krem na twarz i pod oczy
- Najczęstsze błędy w aplikacji kremu na twarz
- Najczęstsze błędy w aplikacji kremu pod oczy
- Jak nakładać krem na twarz?
- Jak nakładać krem pod oczy?
Najczęstsze błędy w aplikacji kremu na twarz
Zapominasz o oczyszczeniu i przygotowaniu skóry
Krem nawilżający powinnaś zawsze nakładać na oczyszczoną twarz. Przede wszystkim pozbądź się makijażu, a następnie umyj dokładnie twarz, używając w tym celu pianki, żelu, czy mydła z letnią wodą, aby otworzyć pory.
Nie zapomnij o regularnym złuszczaniu warstwy martwego naskórka, który blokuje dostęp składnikom aktywnym do głębszych warstw skóry. Wykonuj peeling raz w tygodniu, żeby zobaczyć efekty działania kremu nawilżającego. Kiedy zauważysz, że Twoja skóra na twarzy zaczyna się przesuszać, to znak, że nadszedł czas na złuszczanie. Jeśli tego nie zrobisz, krem będzie wyłącznie nawilżał twardszy, przesuszony naskórek, zamiast wnikać w głębsze partie. Skóra skórą, ale chyba nie musimy przypominać Ci o myciu rąk przed nałożeniem kremu?
Nakładasz za dużo produktu
Często wydaje nam się, że jeśli nałożymy grubą warstwę kremu na przesuszoną skórę, to ten będzie działał z jeszcze większą intensywnością. Zapomnij o tym raz na zawsze. Owszem, jeśli masz z natury suchą skórę, możesz użyć nieco więcej produktu, niż kobiety z cerą tłustą, ale pamiętaj o zachowaniu umiaru. W przypadku, kiedy pojawią się na Twojej skórze przesuszenia, zacznij od odpowiedniego złuszczenia, zanim przejdziesz do aplikacji kosmetyku. Krem wcale nie działa lepiej, kiedy nałożysz go więcej – wręcz przeciwnie, gruba warstwa kosmetyku niepotrzebnie ją obciąża, zatyka pory i może prowadzić do podrażnień.
Odpowiednia ilość kremu, jaka powinna być nakładana na twarz, porównywana jest zwykle przez ekspertów do ziarna grochu. Jeśli po nałożeniu na twarz, kosmetyk nie wchłania się, a zamiast tego, pozostawia na skórze tłusty film, oznacza to, że przesadziłaś z ilością. Następnym razem użyj mniej produktu.
Nakładasz za mało produktu
Mniej, nie znaczy za mało. Porcja wielkości orzecha laskowego powinna wystarczyć do komfortowego rozprowadzenia produktu, bez tarcia i naciągania skóry. Poza tym musisz przecież nawilżyć i odżywić nim każdy element twarzy.
Za mocno pocierasz skórę
Pocieranie i rozciąganie skóry wcale nie wpływa korzystnie na jej kondycję. W ten sposób przyspieszasz proces tworzenia się zmarszczek (to również tyczy się demakijażu i mycia twarzy), dlatego krem nakładaj na twarz delikatnie, masując ją i lekko wklepując kosmetyk w skórę.
Za szybko i za dużo
Poranną i wieczorną aplikację kremu potraktuj jako jeden z elementów pielęgnacyjnego rytuału. Wiemy, że kilkuetapowa pielęgnacja może wydawać się wymagająca i od samego myślenia jesteś już zmęczona, ale bez obaw, bo przecież nie taki diabeł straszny…
Demakijaż, oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie i odżywianie – zapewne zdążyłaś już poznać tę kolejność, a może nawet wprowadzić ją w życie. Ale czy nie robisz tego za szybko? Przede wszystkim każdy kosmetyk musi dobrze wchłonąć się w skórę, dlatego tak istotne są odstępy między poszczególnymi etapami. Jeśli nałożysz bezpośrednio na krem kolejny kosmetyk, zmniejszysz skuteczność obu.
Nie nakładasz kremu na szyję i dekolt
Kiedy nakładasz krem na twarz i pod oczy, nie zapominaj o szyi i dekolcie. Skóra w tych miejscach jest również bardzo delikatna, dlatego szybko mogą pojawić się tam pierwsze oznaki starzenia. Jeśli chcesz, żeby skóra na szyi i dekolcie była jak najdłużej jędrna i elastyczna, pamiętaj o jej codziennym nawilżaniu – oczywiście po wcześniejszym przygotowaniu.
Używasz źle dobranego produktu
Zawsze dobieraj krem do potrzeb swojej cery. Produkt, który poleciła Ci przyjaciółka, niekoniecznie musi sprawdzić się w Twoim przypadku. Jeśli masz wrażliwą skórę, sięgnij po kosmetyk, który nie będzie jej obciążał. W przypadku suchej wybierz ten, który intensywnie nawilży skórę. Krem nawilżający, wzbogacony o właściwości matujące rewelacyjnie sprawdzi się natomiast do cery tłustej. Wiek także ma znaczenie, ponieważ kosmetyki przeznaczone do skóry dojrzałej różnią się składem od tych dla kobiet poniżej 25 roku życia, dlatego przed zakupem, czytaj etykiety.
Pamiętaj o jeszcze jednym istotnym elemencie. Nie bez powodu producenci podzielili kremy na te do stosowania na dzień i na noc. Skóra także ma swój rytm dobowy, w którym zachodzą zróżnicowane procesy, dlatego konsystencja i właściwości kremu na noc (gęstsze i cięższe) różnią się od tych, przeznaczonych do stosowania na dzień – i tego się trzymajmy.
SPRAWDŹ: Pielęgnacja skóry zimą - najlepsze profesjonalne zabiegi