REKLAMA

Jak modelować włosy suszarką? [wskazówki od fryzjera]

Jak profesjonalnie modelować włosy? Nasz ekspert zdradził nam kilka trików, dzięki którym Twoja fryzura będzie wyglądała, jakbyś dopiero co wyszła z salonu. Na początek zajmijmy się suszeniem włosów.

jak suszyć włosy fot. shutterstock.com
Dobra suszarka to klucz do pięknych włosów.

W USA powróciła moda na tzw. blow dry , czyli modelowanie włosów w salonach fryzjerskich. Kobiety mają specjalne vouchery, dzięki którym mogą korzystać z tej usługi kilka razy w tygodniu. Co więcej, salony organizują tzw. blow dry parties, podczas których przyjaciółki mile spędzają czas.

Ten trend w Polsce jeszcze raczkuje, ale WH podpowie Ci, w jaki sposób sama wymodelujesz profesjonalnie swoje włosy. I koleżankom też. To co, kiedy urządzasz blow dry party?

Powinnam wysuszyć włosy, zanim zacznę je modelować?

Ogólna zasada jest taka, że włosy najpierw osuszamy ręcznikiem, odsączając ok. 80% wody. Jeśli produkt do stylizacji zostanie nałożony na zbyt mokre włosy, woda może osłabić jego działanie. Produkty do stylizacji są bardzo pomocne przy pracy z włosami (użyj: Blow Dry Primer, Davines, cena: 120 zł; salony fryzjerskie Davines).

ZOBACZ TEŻ: Test szamponów naturalnych

Od czego mam zacząć modelowanie włosów?

Od suszenia suszarką. Obowiązujące trendy to włosy wprawione w ruch. Z takim zadaniem doskonale poradzi sobie dyfuzor. Mogą go używać kobiety nawet z pozornie prostymi włosami. Ważne: modelowanie rozpocznij od najbardziej niesfornych elementów Twoich włosów (kręcącej się grzywki, odwijających się końcówek czy skręcających się kosmyków u nasady).

Czy dobrze suszę włosy, rozdmuchując je suszarką?

Zamiast rozdmuchiwać włosy na wszystkie strony, przytrzymuj palcami poszczególne ich pasma i susz je, trzymając suszarkę, tak aby strumień powietrza zawsze prowadzić ku dołowi, czyli zgodnie z kierunkiem wzrostu kosmyków. Dzięki temu zamkniesz i wygładzisz łuski włosów, sprawiając, że będą lepiej odbijały światło, a Twoje włosy nabiorą zdrowego blasku i będą proste.

 

REKLAMA

REKLAMA

włosy, uroda fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Przycisk z jonizacją: prawda czy fałsz?

Funkcja jonizacji polega na tym, że w trakcie suszenia suszarka wytwarza jony ujemne, które neutralizują jony dodatnie na naszych kosmykach. Te natomiast odpowiedzialne są m.in. za puszenie i elektryzowanie się włosów i rozchylenie łusek, przez co włosy stają się szorstkie i pozbawione blasku.

Dzięki jonizacji łuski pozostaną zamknięte, co sprawi, że nasza fryzura będzie prezentować się niezwykle efektownie – włosy staną się gładsze i lśniące. Ta funkcja jest genialna dla włosów grubych, ponieważ je wygładza i zapobiega elektryzowaniu się. Musisz uważać z nią przy włosach cienkich, gdyż mogą zrobić się zbyt miękkie i matowe.

A jeśli masz włosy pozbawione blasku, pielęgnację uzupełnij o ziołowe płukanki do włosów. Sprawdź, które zioła pomogą Twojej czuprynie.

REKLAMA

uroda, włosy, lustro, pielęgnacja fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Jaką szczotkę wybrać do modelowania?

Szczotki do modelowania to obszerny temat, ale generalnie zasada jest jedna: długie włosy – gruba, okrągła szczotka, krótkie włosy – szczotka o mniejszej średnicy lub płaska. Jeżeli chcemy zbudować objętość, szczotka powinna posiadać plastikowe włosie.

Natomiast do włosów grubych najlepsza będzie szczotka z bardzo gęstego, naturalnego włosia, np. dzika z dodatkiem nylonu (polecamy: Bumble and bumble, cena: 329 zł, sephora.pl), która doskonale przywiera. Włosie dzika zamyka łuski włosa, podkreślając ich blask.

 

REKLAMA

REKLAMA

kobieta fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Dobra suszarka to klucz do pięknych włosów

  • Satin Hair 7 color, Brown (230 zł); Przeznaczona do włosów farbowanych. Kolor nie blednie, lecz pozostaje intensywny i żywszy.
  • Le Pro 6670 E, Babyliss (499 zł); Ultracienki koncentrator powietrza zapewnia precyzyjne wymodelowanie włosów.
  • Moisture Protect, Philips (369 zł); Czujnik z podczerwienią dobiera do włosów taką temperaturę, aby zachowały naturalne nawilżenie. 

ZOBACZ TEŻ: Test naturalnych szamponów do włosów

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA