Jak modelować włosy suszarką? Przestrzegaj tych wskazówek od fryzjera

Jak profesjonalnie modelować włosy? Oto kilka trików od stylisty fryzur - Krzysztofa Kuleszy, dzięki którym Twoja fryzura będzie wyglądała, jakbyś dopiero co wyszła z salonu. Zobacz, jak modelować włosy suszarką.

| Data aktualizacji: 2021-03-05
jak suszyć włosy fot. shutterstock.com
Dobra suszarka to klucz do pięknych włosów.

W USA trwa moda na tzw. blow dry, czyli modelowanie włosów w salonach fryzjerskich. Kobiety mają specjalne vouchery, dzięki którym mogą korzystać z tej usługi kilka razy w tygodniu. Co więcej, salony organizują tzw. blow dry parties, podczas których - w trakcie modelowania włosów przez profesjonalistę - przyjaciółki mile spędzają czas. Ten trend w Polsce jeszcze raczkuje, więc podpowiemy Ci, w jaki sposób sama w domu, profesjonalnie wymodelujesz włosy. To co, kiedy urządzasz blow dry party?

Modelowanie włosów krok po kroku

1. Czy osuszyć włosy przed modelowaniem?

Modelowanie włosów zaczynamy od ich dokładnego osuszenia ręcznikiem, odsączając ok. 80% wody. Jeśli produkt do stylizacji zostanie nałożony na zbyt mokre kosmyki, woda może osłabić jego działanie. 

ZOBACZ TEŻ: Test szamponów naturalnych

2. Modelowanie włosów suszarką z dyfuzorem

Obowiązujące trendy to włosy wprawione w ruch. Z takim zadaniem doskonale poradzi sobie dyfuzor. Mogą go używać kobiety nawet z pozornie prostymi włosami. Ważne: modelowanie włosów rozpocznij od najbardziej niesfornej części czupryny (kręcącej się grzywki, odwijających się końcówek czy skręcających się kosmyków u nasady).

3. Jak trzymać suszarkę?

Zamiast rozdmuchiwać włosy na wszystkie strony, podczas modelowania włosów, przytrzymuj palcami poszczególne ich pasma i susz, trzymając suszarkę, tak aby strumień powietrza zawsze prowadzić ku dołowi, czyli zgodnie z kierunkiem wzrostu kosmyków. Dzięki temu zamkniesz i wygładzisz łuski włosów, sprawiając, że będą lepiej odbijały światło i błyszczały się. 

włosy, uroda fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Przycisk z jonizacją podczas modelowania włosów - używać czy nie?

W trakcie suszenia i modelowania włosów, suszarka wytwarza jony ujemne, które neutralizują jony dodatnie znajdujace się na naszych włosach. Funkcja jonizacji zmniejsza więc puszenie, elektryzowanie się i zamyka łuski włosa, dzięki temu stają się gładkie i lśniące. Ta funkcja jest genialna zwłaszcza dla włosów grubych. Uważaj przy modelowaniu włosów cienkich - mogą zrobić się zbyt miękkie i matowe.

A jeśli masz włosy pozbawione blasku, pielęgnację uzupełnij o ziołowe płukanki do włosów. Sprawdź, które zioła pomogą Twojej czuprynie.

uroda, włosy, lustro, pielęgnacja fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Jaka szczotka do modelowania włosów?

Oprócz suszarki do modelowania włosów przyda nam się też szczotka. Czym się kierować przy zakupie?

  • Najważniejsza zasada brzmi: długie włosy – gruba, okrągła szczotka, krótkie włosy – szczotka o mniejszej średnicy lub płaska.
  • Jeżeli chcemy zbudować objętość, szczotka powinna posiadać plastikowe włosie.
  • Natomiast do modelowania włosów grubych najlepsza będzie ta z bardzo gęstego, naturalnego włosia, np. dzika z dodatkiem nylonu. Włosie dzika zamyka łuski włosa, podkreślając ich blask.
kobieta fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Najlepsza suszarka do modelowania włosów

Na rynku dostępnych jest wiele suszarek z różnymi funkcjami. Decydując się na kupno nowej, zwróć uwagę na kilka bardzo ważnych opcji, które ułatwią modelowanie włosów a jednocześnie zapewnią ich piękny wygląd.

  • Bardzo ważne jest aby suszarka miała wbudowane czujniki, które będą dbały o zachowanie naturalnego nawilżenia podczas modelowania włosów.
  • Zwróć też uwagę czy w zestawie jest kilka nasadek: koncentrator, dyfuzor i masażer (ta funkcja pozwala na pobudzenie krążenia skóry głowy).
  • Przyjrzyj się również dyszy, najlepiej aby była bardzo wąska - będzie doskonale koncentrować strumień powietrza i dzięki temu włosy nie będą się rozdmuchiwać a modelowanie włosów będzie precyzyjne.

Jeśli szukasz godnych polecenia modeli, zwróć uwagę na te dwie suszarki:

  • Philips SenseIQ BHD827/00  (1299 zł)
  • Braun Satin Hair 7 SensoDryer (290 zł)

ZOBACZ TEŻ: Test naturalnych szamponów do włosów

REKLAMA