Jak malować oczy i inne ciekawostki urodowe

Jak malować oczy, aby wyglądać młodo i atrakcyjniej? Czym jest strobing? W jaki sposób rozświetlić twarz, aby zyskać świeży i naturalny wygląd? Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejną porcję ciekawostek dotyczących urody.

makijaż fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Świeżym okiem

Zaczerwienione oczy postarzają. Jeśli nie masz szans na długi sen dla urody, rozjaśnij białka przy pomocy makijażowych sztuczek.

Z amerykańskich badań wynika, że im bielsze masz białka oczu, tym młodziej, radośniej i atrakcyjniej wyglądasz. Niebieski makijaż neutralizuje czerwone tony – to już wiesz. Pomaga też zalotka: im mocniej wywinięte rzęsy, tym białka są bardziej widoczne, a spojrzenie jaśniejsze.

Poznaj także inne sztuczki naszych ekspertów, dzięki którym Twoje spojrzenie nabierze rozmiarów XL i sprawdź, jak zrobić smokey eyes krok po kroku.

makijaż fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Uwaga, czerwone!

Pastele na paznokciach wraz z końcem wakacji są już passé. Jesienią stawiamy na głębsze kolory: czerń, brąz, granat i absolutną królową sezonu, czyli czerwień. Ta ostatnia jest dozwolona we wszelkich odcieniach: od bordo, przez szkarłat, aż po dojrzałą malinę. Trend z wybiegów? Ognisty kolor manikiuru idealnie dopasuj do odcienia szminki.

peeling, pielęgnacja cery, pielęgnacja twarzy fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Zrób peeling

36 mln nowych komórek skóry wytwarza Twój organizm każdego dnia. Zadbaj o regularne złuszczanie – wypróbuj peeling Ilua W Malinowym Chruśniaku (290 zł, pell.pl).

uroda, makijaż Sheftsoff Women Girls / shutterstock.com
fot. Sheftsoff Women Girls 2015 / shutterstock.com

Teraz strobing

Lansowane przez Kim Kardashian konturowanie ustępuje miejsca prostszej makijażowej technice – strobingowi. Subtelne rozświetlanie wypukłych punktów na twarzy (szczyty kości policzkowych, kości na czole, środkowa linia nosa, broda oraz łuk Kupidyna) nadaje jej naturalnie świeży i naturalny wygląd.

1. Muśnij rozświetlaczem czoło między brwiami

2. Dodaj pociągnięcia od szczytów kości policzkowych po skronie

3. Zaznacz punktowo środek brody oraz łuk Kupidyna.

WH 09/2015

REKLAMA