Jak dobrać rozmiar biustonosza

Według badań aż 70% z nas nosi zły rozmiar biustonosza. Pora to zmienić! Dowiedz się, jak sprawdzić rozmiar, jak sprawdzić, czy stanik pasuje i jak o niego dbać, żeby posłużył jak najdłużej. Zapraszamy na krótki kurs brafittingu.

staniki bielizna brafitting fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Kiedyś feministki paliły je w ramach protestu. Ale dobrze dobrany stanik jest produktem na wagę złota. Podczas kolejnych zakupów kieruj się naszymi wskazówkami, a nigdy nie przyjdzie Ci do głowy, by rzucać go w płomienie.

Jak dobrać stanik

Ramiączka

Mają przylegać do ciała, ale pod żadnym pozorem nie powinny wrzynać się w skórę!

Obwód

W ciągu dnia stanik wciąż się unosi? Pod pachami wychodzą Ci fałdki? Z tyłu pas jest wyraźnie wyżej niż z przodu? To oznacza, że obwód jest źle dobrany.

Pas

Pas powinien znajdować się pod łopatkami, na tej samej wysokości z przodu i z tyłu. Między materiał a skórę powinnaś móc zmieścić dwa palce.

Miseczki

Piersi nie mogą się z nich wylewać bokami ani górą. Jeśli miseczki odstają, przymierz mniejszy stanik. Zwróć też uwagę na fiszbiny – muszą okalać całą pierś i całkowicie przylegać do ciała.

Łącznik

Często pomijany podczas mierzenia łącznik to ważny element stanika. Musi ściśle przylegać do ciała. Zbyt luźny nie utrzyma piersi w ryzach.

Jak zmierzyć swój rozmiar biustonosza

To nie najlepszy pomysł, ale jeśli już to robisz, sprawdź, jak się mierzyć.

1. Zmierz obwód pod piersiami miarą krawiecką. Stań prosto. Taśmę przyłóż do ciała dosyć ciasno i pamiętaj, żeby z przodu i z tyłu była na tej samej wysokości. Odczytaj pomiar. Wynik zaokrąglij do najbliższej wielokrotności liczby pięć, np. 75, 80, 85 itd.

2. Żeby poznać rozmiar miseczki, zmierz obwód w najszerszym miejscu biustu. Uwaga: tym razem mierz się w staniku! Rozmiar sprawdź w tabeli rozmiarów dostępnej na stronie sklepu.

Co jaki czas zmieniać stanik?

Średni cykl życia biustonosza to 200 noszeń – mówi Izabela Sakutova, brafi tterka marki Panache. – Zakładając, że mamy co najmniej 3 staniki na zmianę, biustonosz powinien starczyć na 1,5 roku do 2 lat”. Później włókna niszczeją, materiał traci swoją elastyczność i nie podtrzymuje już tak dobrze biustu.

Jak prać biustonosz?

Wydłużysz życie swojego stanika, odpowiednio o niego dbając. Najlepiej pierz go ręcznie po 2-3 użyciach. Jeśli już musisz wrzucić go do pralki, kup specjalną siatkę do prania bielizny i zapomnij o mocnym wirowaniu, a stanik zapnij wcześniej na haft ki. Elastyczne włókna, z których jest uszyty , nie lubią wysokiej temperatury , dlatego pierz w maks. 30 ° i nie susz go na kaloryferze.

ZOBACZ TEŻ: Stanik sportowy - lekceważona, a bardzo ważna część stroju

staniki bielizna brafitting fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

5 staników na różne okazje

1. Stanik sportowy

Podtrzymanie, którego tak potrzebują Twoje piersi podczas treningu, zapewni Ci jedynie idealnie dobrany sportowy biustonosz wykonany z oddychającej tkaniny.

2. Stanik codzienny w cielistym kolorze

W każdej szafie powinno się znaleźć miejsce na wygodny stanik w cielistym kolorze. Zrezygnuj z koronek, a nie będzie widoczny nawet pod najcieńszą koszulką.

3. Koronkowy stanik

Praktycznie już było. Teraz ma być seksownie Koronki nigdy nie wychodzą z mody. Potwierdzają to najnowsze kolekcje bielizny i wszyscy znani nam faceci.

4. Stanik bez ramiączek

Gdy sytuacja tego wymaga, potrzebujesz stanika do zadań specjalnych. Najlepiej sprawdzi się model bezszwowy – w końcu ma być niewidoczny spod sukienki.

5. Stanik bez pleców

Nawet największy dekolt na plecach jest w zasięgu ręki. Biust podtrzymają miseczki i przyklejane boki. Uwaga: działa tylko przy małych rozmiarach.

ZOBACZ TEŻ: Czy mój biust jest normalny?

WH 03/2017

REKLAMA