Jak dobrać idealny odcień podkładu i jak uratować źle dobrany fluid

Dobrze dobrany podkład jest jak ninja. Robi swoje, ale nikt nie jest w stanie dostrzec go gołym okiem. Tajemnica tkwi w idealnym dopasowaniu oraz odpowiedniej aplikacji. I wcale nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

podkłady i miksery fot. Getty Images

Jak dobrać idealny odcień podkładu

1. Aplikuj na czystą skórę

Planujesz wycieczkę do drogerii w poszukiwaniu nowego podkładu? Zrezygnuj z makijażu twarzy. Jeśli będziesz dobierać odcień do skóry, która pokryta jest innym produktem, istnieje spore ryzyko, że popełnisz błąd. A jeśli już masz makijaż, zmyj podkład z kawałka twarzy.

2. Znajdź naturalne światło

W naturalnym oświetleniu najłatwiej będzie Ci określić, czy dany odcień podkładu jest odpowiedni. Po nałożeniu próbki na twarz podejdź do okna lub wyjdź na zewnątrz. Dobrym rozwiązaniem jest też poproszenie w drogerii o próbkę podkładu i przetestowanie jej w różnych warunkach.

3. Ustal, jaki jest Twój podton

Spójrz na żyły na wewnętrznej stronie swojego nadgarstka. Jeśli są niebieskie, Twoja skóra ma chłodne tony. Jeżeli są zielone, Twoja skóra ma ciepłą tonację. A jeżeli trudno Ci określić, czy żyły są zielone, czy też niebieskie, najprawdopodobniej Twoja skóra jest neutralna

4. Zacznij od twarzy

Bardzo często popełnianym błędem jest testowanie koloru na wierzchu dłoni lub na nadgarstku i dobieranie podkładu odpowiadającego kolorowi twarzy. Podkład najlepiej aplikować na bok twarzy w okolicy żuchwy. Dzięki temu z łatwością dobierzesz odcień odpowiadający kolorowi szyi i reszty ciała.

Jak uratować źle dobrany podkład

Na Twojej łazienkowej półce zalega armia źle dobranych podkładów? Nie skazuj ich na śmietnik lub przeterminowanie. Na rynku dostępne są miksery do podkładu, które służą do modyfikowania ich koloru. Dzięki nim możesz rozjaśnić, przyciemnić lub zmienić tony produktu, którego odcień Ci nie odpowiada. To banalnie proste, zobacz sama:

A jeśli akurat nie masz pod ręką miksera, pamiętaj, że równie świetnym sposobem na naprawienie fluidu o nieodpowiednim odcieniu (lub konsystencji) jest zmieszanie dwóch lub więcej różnych podkładów. W ten sposób możesz stworzyć zupełnie nowy, idealnie dopasowany do Twoich oczekiwań kosmetyk.

Więcej informacji na temat podkładów - dobierania, aplikowania i przedłużania ich trwałości, znajdziesz we wrześniowym numerze Women's Health na stronie 88.

ZOBACZ TEŻ: Jak skutecznie zakryć cienie pod oczami?

REKLAMA