[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Jak dbać o skórę twarzy zimą?

Zima to czas próby dla naszej skóry, szczególnie tej wrażliwej, z tendencją do pękających naczyń krwionośnych. To czas, kiedy przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach i samochodach, jesteśmy narażone na gwałtowne zmiany temperatur, siarczysty mróz i podrażniający wiatr. To wszystko może odbić się niekorzystnie na kondycji Twojej skóry twarzy. Dlatego zimą traktuj ją szczególnie. Postaw na odpowiednią pielęgnację i ochronę. Spokojnie, już Ci mówimy co i jak.

zimowa pielęgnacja fot. shutterstock.com

Wybierając preparat do codziennej pielęgnacji zimowej, zwróć uwagę na zawartość składników odżywczych, łagodzących podrażnienia oraz zabezpieczających przed nadmiernym wyparowywaniem wody.

„Dobrze, aby preparaty zawierały witaminy rozpuszczalne w tłuszczach - witaminę A, i E, nienasycone kwasy tłuszczowe, oleje roślinne, wyciąg z owsa lub zielonej herbaty, kwas hialuronowy i jego sole, alantoinę, mocznik czy d-pantenol” - wylicza dermatolog dr n. med. Danuta Nowicka z KosMeD Gabinet Medycyny Estetycznej.

Dodaje, że kremy stosowane na dzień powinny mieć także formę emulsji, czyli konsystencję półtłustą. Pamiętaj również, że preparaty przeznaczone do zimowej pielęgnacji nie mogą zawierać wysokich stężeń gliceryny. Substancja ta ma silne zdolności higroskopijne - chłonie wodę i może powodować podrażnienia naskórka oraz odwodnić skórę. A odpowiednie nawilżenie, to podstawa.

Co najważniejsze, skórę problematyczną „ubieraj na cebulkę”. Weź przykład z Koreanek, które stosują rytuał warstwowego nakładania kosmetyków i uchodzą za jedne z najbardziej zadbanych kobiet na świecie.

Zajrzyj do papierowego, styczniowo-lutowego wydania magazynu Women’s Health. Na stronach 48-51 znajdziesz porady, dotyczące zimowej, warstwowej pielęgnacji skóry twarzy. Podpowiadamy tam, jak dbać o skórę wrażliwą (problem: podrażnienie, pieczenie, zaczerwienienie), tłustą (problem: łuszczenie się i pryszcze) oraz suchą (problem: ściągniecie i zmarszczki).

I jeszcze jedno. Jeśli masz w planach szusowanie po górskich stokach, zapakuj do kosmetyczki preparat zawierający filtr przeciwsłoneczny z faktorem - minimum 30 (SPF 30). „W przypadku skóry skłonnej do przebarwień, śmiało stosuj blokery oznaczane faktorem (SPF 50+)”. - podkreśla dr Nowicka.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij