Jak dbać o skórę twarzy przez całą dobę

Twoja skóra żyje według własnego biologicznego zegara. Jeżeli chcesz, aby ta na buzi była promienna i zdrowa, to „nakarm ją” odpowiednimi kosmetykami w odpowiednim czasie. Kiedy jest gotowa na ich przyjęcie.

shutterstock.com
fot. shutterstock.com

W nocy, kiedy Ty odpoczywasz, skóra wykonuje najcięższą pracę w ciągu doby – regeneruje się. W dzień walczy ze stresem, a rano skupia się na ochronie. Pomóż jej w tym, a na rezultaty nie będziesz musiała długo czekać.

Filtr UV

Zanim wyjdziesz z domu, nałóż krem z filtrem UV i antyoksydantami. „Groźne są nie tylko promienie słoneczne, ale także zanieczyszczone powietrze. Brak ochrony sprawia, że w skórze niszczony jest kolagen i elastyna oraz kwas hialuronowy, a to prowadzi do powstawania zmarszczek i wiotczenia tkanek” – zaznacza Natalia Michniewicz, kosmetolog marki Tołpa i dodaje, że ochronę wzmocnisz, stosując podkład lub krem BB z filtrem – pamiętaj o tym zwłaszcza w słoneczne dni.

Producent
fot. Producenci

Wypróbuj:

  • Clinique, Pep-Start HydroRush SPF 20, Moisturizer (cena: 105 zł; clinique.com.pl) - zawiera substancje przeciwutleniające i przeciwzapalne
  • SKIN79, Krem BB Super+ Beblesh Balm SPF 50 (cena: 99 zł; skin79-sklep.pl) - filtr przeciwsłoneczny oraz fitosfingozyna wzmacniają barierę ochronną naskórka.

Witaminy

Zarwałaś noc i masz podkrążone oczy? Znamy to i dobrze wiemy, że tak naprawdę nic nie zastąpi snu, ale mamy dla Ciebie patent na pomoc doraźną. „Pod oczy delikatnie wklep krem z witaminami A, E i C – usprawnisz przepływ limfy i przywrócisz promienne spojrzenie” – zapewnia Bożena Społowicz, skin coach.

Producent
fot. Producenci

Wypróbuj:

  • Make Me BIO, BIO Krem pod oczy z marakują SPF 25 (cena: 36 zł; makemebio.com) – chroni, regeneruje, likwiduje obrzęki i przebarwienia.

W marcowym numerze WH (już w kioskach) dowiesz się, w jakich godzinach nakładać na twarz konkretne kosmetyki - tak aby dostosować pielęgnacyjną rutynę do naturalnego rytmu skóry i w pełni wykorzystać moc stosowanych preparatów.

REKLAMA