[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Hollywoodzki uśmiech: sposoby na białe i zdrowe zęby

By olśniewać pięknym uśmiechem, wcale nie musisz od razu zostawiać fortuny u dentysty. Czasem wystarczy odpowiednia pasta wybielająca, szczoteczka i kilka zasad dotyczących diety. Bo jeśli chodzi o uśmiech –  mocne, zdrowe zęby to podstawa.

białe zęby fot. Shutterstock

Wybielaj bez wybielania

„Czasem dla rozjaśnienia zębów o kilka tonów wystarczy je profesjonalnie oczyścić” – mówi dr Iwona Gnach-Olejniczak, stomatolog. Usunięcie kamienia i osadu nazębnego, tzw. skaling, oraz piaskowanie, pozwalają spod warstwy nalotu wydobyć prawdziwy kolor zębów. „Zdarza się, że po tym zabiegu stają się o kilka tonów jaśniejsze i wybielanie nie jest już konieczne” – zapewnia Gnach-Olejniczak. Koszt: skaling od 250 zł, piaskowanie od 350 zł.

Czekaj ze szczotkowaniem

„Kawa, ocet czy sos pomidorowy zawierają kwasy. Jeśli zaraz po ich zjedzeniu czy wypiciu umyjesz zęby, mechanicznie uszkodzisz szkliwo i ułatwisz wsiąkanie przebarwieniom – mówi stomatolog. Nawet bezbarwne kwasy, jak sok z cytryny albo białe wino, tworzą mikroporowatości, które łapią przebarwienia. Sposób: po lunchu przepłucz usta wodą, a wyszczotkuj dopiero po godzinie. Zrób to pastą wybielającą Blanx Med Anty-Osad (25 zł).

REKLAMA

Wspomnij błękit

Spójrz na koło barw: zimny niebieski jest dokładnie naprzeciwko ciepłej żółci, co oznacza, że te kolory nawzajem się neutralizują. Dla szybkich efektów wybierz pastę, której optyczne rozjaśniacze pod wpływem szczotkowania tworzą niebieską pianę zapewniającą tymczasowy efekt wybielenia zębów – widoczny już po pierwszym szczotkowaniu.

Pij przez słomkę

Zatrzyma to przebarwiające substancje, jak kawa, herbata i słodkie napoje, z dala od Twoich zębów. „Napoje przedostają się szybciej do przełyku i nie penetrują całej jamy ustnej, dzięki czemu substancje barwiące nie odkładają się, tworząc osad – mówi dr Gnach-Olejniczak. Zobacz też wszystkie 7 produktów, które powodują przebarwienia na zębach.

Trochę techniki

Zamień manualną szczoteczkę do zębów na elektryczną. Jest bardziej efektywna w usuwaniu powierzchniowych przebarwień. Badania pokazują, że dodatkowo redukuje o 11% więcej kamienia nazębnego. Nasz wybór: Oral-B Professional Care 1000 (205 zł).

Dodaj błonnik do swojej diety

On naprawdę wszystko przyspiesza – nawet schodzenie przebarwień z zębów. Chrupiące, bogate w błonnik owoce i warzywa – jak jabłko, brokuł, marchew albo seler – mechanicznie usuwają przebarwienia podczas gryzienia (poznaj też inne produkty bogate w błonnik) „Po zjedzeniu jabłka przepłucz jamę ustną wodą. Zapobiegniesz w ten sposób kwasowej erozji szkliwa” – dodaje stomatolog.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij