Gorący temat wyróżniony za makijaż i fryzury

„Makijażowe Oscary” już za nami. Film o skandalu w telewizji Fox News zgarnął najwięcej statuetek.

epk.tv

W sobotę 11 stycznia w Los Angeles odbyła się 7. gala Make-Up Artists and Hair Stylists Guild Awards, podczas której nagrodzono filmowych specjalistów od makijażu i fryzur.

Gorący temat (ang. Bombshell) został nominowany w trzech kategoriach: Best Film Contemporary Make-Up (Najlepszy makijaż współczesny), Best Film Special Make-Up Effects (Najlepszy makijaż efektów specjalnych) i Best Film Contemporary Hair Styling (Najlepsza współczesna stylizacja włosów). Pomimo silnej konkurencji (w której znaleźli się między innymi Joker, Irlandczyk i Rocketman), film z Charlize TheronNicole Kidman i Margot Robbie w rolach głównych zwyciężył w każdej ze swoich kategorii.

Pozostali zwycięzcy w kategoriach filmowych:

Best Film Period And/Or Character Make-Up (Najlepszy makijaż postaci z epoki/historycznej)

Dolemite Is My Name
Downton Abbey
Joker
Once Upon a Time in Hollywood
Rocketman

Best Film Period And/Or Character Hair Styling (Najlepsza stylizacja włosów postaci z epoki/historycznej)

Dolemite is My Name
Downton Abbey
Maleficent: Mistress of Evil
Once Upon a Time in Hollywood
Rocketman

Listę wszystkich zwycięzców znajdziesz tutaj.

Gorący temat – to wydarzyło się naprawdę

Najnowszy film Charlesa Randolpha (Big Short, Tłumaczka) opowiada o głośnym skandalu, który wybuchł kilka lat temu w telewizji informacyjnej Fox News, po tym, jak była dziennikarka, Gretchen Carlson (grana przez Nicole Kidman), oskarżyła szefa stacji, Rogera Ailesa, o molestowanie seksualne. Szybko okazało się, że nękanych kobiet jest znacznie więcej, ale większość boi się konsekwencji ujawnienia swoich historii. Carlson postanowiła nakłonić je do wyznania prawdy przed sądem i doprowadzić do upadku perwersyjnego szefa.

Gorący temat doceniono nie tylko za make-up i fryzury. Produkcja otrzymała nominacje do nagród BAFTA, Złotych Globów i Oscarów (w każdym przypadku wyróżniono kreacje Charlize Theron i Margot Robbie).

Film trafi do polskich kin już 17 stycznia.

REKLAMA