Gdy włosy się buntują

Rosną wszędzie i często jak chcą. Podpowiadamy, jak dojść z włosami do ładu.

Zadbaj o włosy Shutterstock.com
Gdy włosy się buntują

Nie wiemy, dlaczego tak jest, ale między dziewczynami a włosami trwa co najmniej zimna wojna. Blondynki chcą być szatynkami, brunetki blondynkami, te z prostymi włosami marzą o lokach i odwrotnie. No i jeszcze te włosy na ciele... Zupełnie nie wiadomo, po co rosną w różnych miejscach.

Dlatego podpowiadamy, co robić, gdy włosy są krnąbrne i nie chcą się Ciebie słuchać.

Problem: Zafarbowałaś włosy na rudo. Teraz są pomarańczowe.

Rozwiązanie
Czerwone odcienie płowieją i wypłukują się najszybciej ze wszystkich farb do włosów. Utrzymasz kolor dłużej, jeżeli po farbowaniu wstrzymasz się z myciem włosów przez kilka dni, aby pigment dobrze w nie wniknął. Przed wyjściem na plażę rozgrzej w dłoniach odrobinę oleju kokosowego i wetrzyj we włosy.

Problem: Włosy są oklapnięte i wyglądają jak smutny spaniel.

Rozwiązanie
Są włosy, którym słona woda morska ewidentnie służy. Ale jeżeli nie spędzasz wakacji nad morzem albo dopiero się tam wybierasz, możesz już teraz nadać fryzurze tzw. beach look, czyli lekkie fale, jakby potargane słońcem, stosując spreje do stylizacji z wodą morską. (np. Schwarzkopf, Got2b Beach Girl).

Problem: Twój nowy odcień blond ewidentnie zrudział.

Rozwiązanie
Lekcja alchemii. Rozgnieć w moździerzu dwie 500-mg tabletki witaminy C, wsyp do połowy szklanki gorącej wody i taką miksturę zaaplikuj swoim włosom na 10 minut przed umyciem. Kwas askorbinowy usunie miedziane tony z włosów i widocznie jej rozjaśni. Dobrze im zrobi też dodanie do płukania soku z cytryny. Następnym razem poczytaj, jak farbować włosy, żeby osiągnąć pożądany efekt.

Problem: Rosną mi włosy na brzuchu. Co robić?

Rozwiązanie
Nie jesteś sama. Około 50% kobiet się na to skarży. Gdy następnym razem będziesz depilowała woskiem bikini, pamiętaj o brzuchu. Jednak, ze względu na to, że włosy są tam cieńsze i nieustannie narażone na otarcia od paska, mają tendencję do wrastania i tworzenia krostek. Dlatego co kilka dni rób sobie tam lekki peeling.

Problem: Planuję wakacje w ciepłych krajach. Kiedy najlepiej się depilować przed wyjazdem?

Rozwiązanie
Jeżeli woskujesz się rzadko i masz nieprzyzwyczajoną skórę, najlepiej wybrać się do kosmetyczki nie później niż 72 godziny przed wyjazdem. W przeciwnym razie grozi Ci bolesny kontakt podrażnionej skóry ze słoną wodą. Jeżeli chcesz to zrobić sama, możesz skorzystać z naszej instrukcji depilacji krok po kroku.

REKLAMA