Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Fryzura w stylu push-up: dodaj sobie objętości

Suchy szampon, pianka, serum… Jeśli chcesz wyglądać rewelacyjnie, musisz dodać swojej fryzurze objętości. Zdradzamy, po które kosmetyki do włosów sięgnąć i jak wygląda prawidłowa pielęgnacja włosów. Z WH łatwo osiągniesz efekt XXL.

kobieta, włosy fot. kiuikson 2015/shutterstock.com

Bez względu na obowiązujące trendy, objętość na głowie zawsze jest modna. Niezależnie od tego, jakie włosy masz teraz, po przeczytaniu naszego artykułu bez problemu zrobisz fryzurę w rozmiarze XXL.

Jak mówią: od przybytku głowa nie boli. Trendy zmieniają się co sezon, a moda na gęste, uniesione u nasady włosy trwa nieprzerwanie od lat. Nic dziwnego – właśnie takie są symbolem kobiecości.

W naszej szerokości geograficznej natura nie obdarzyła nas niestety hojnie włosami. Owszem, mamy ich sporo w porównaniu do dziewczyn z innych kontynentów, jednak są one bardzo cienkie. Właśnie dlatego delikatne, słowiańskie blond włosy są „przyklapnięte”. „W porównaniu do włosów Azjatek, które są grube i wyrastają z głowy pod kątem 90 stopni, Polki nie mogą pochwalić się bujnymi czuprynami” – opowiada Filip Galas, stylista fryzur.

Mamy jednak dobrą wiadomość: dzięki nowym kosmetykom, zabiegom i sprawdzonym trikom od dzisiaj możesz mieć bujną fryzurę, nawet jeśli do tej pory tylko o niej marzyłaś.

Brak objętości to pojęcie dwuznaczne. Pierwsze dotyczy włosów „przyklapniętych”, które nie są uniesione od nasady. W tym przypadku najskuteczniejsze są… kosmetyki do pielęgnacji, które oczyszczają włosy i skórę głowy!

Brak objętości na długościach i końcach zazwyczaj dotyczy dziewczyn, które mają niezbyt dużo włosów. Tu idealnie sprawdzają się środki do stylizacji, które je „pogrubiają” i sprawiają, że wydaje się ich więcej. Oto 5 najlepszych kosmetyków na fryzurę w stylu push-up.

1. Suche szampony i pudry

Nasze cienkie włosy często i szybko przetłuszczają się u nasady, a sebum wytwarzane przez skórę głowy błyskawicznie je obciąża. Przetłuszczanie wcale nie musi być bardzo widoczne – jego efektem jest właśnie fryzura bez objętości u nasady.

„Jeśli nie masz czasu na ponowne mycie włosów i ich suszenie (np. po powrocie z pracy, gdy spieszysz się na ważne spotkanie), użyj pudru lub suchego szamponu w sprayu. Nałóż go tylko przy nasadzie włosów, a błyskawicznie odbiją się od nasady. I będą wyglądały naprawdę świeżo” – mówi Filip Galas.

Kosmetyk pochłania nadmiar sebum, odbija włosy od nasady i dodaje im objętości. Co prawda pozostawia je dość „tępe” w dotyku, a po użyciu zbyt dużej ilości kosmetyku – matowe. Jeżeli wolisz bardziej naturalną w dotyku fryzurę, wypróbuj inny polecany przez Galasa sposób: suszenie włosów i jednoczesne przeczesywanie ich płaską szczotką. Podczas tego zabiegu warto pochylić głowę w dół i zadbać o to, aby suszyć pasma tylko pod włos. W rezultacie włosy będą uniesione, a od przeczesywania gładkie i błyszczące.

Wypróbuj: Puder w sprayu Volume in Powder V.I.P., Kérastase (103 zł), Puder dodający objętości Super Dust Tecni Art, L'Oréal Professionnel (54 zł), Suchy szampon Alterna Caviar Dry Shampoo (102 zł).

1 2 3 ... 5
STRONA 1 z 5

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij