Fryzura na trening: prostowane keratyną loki

Wyprostowałaś włosy keratyną, więc w obawie przed ich zniszczeniem unikasz siłowni? Zobacz, jak obejść ten problem. Oto fryzura na trening, która będzie dla Ciebie idealna i kilka wskazówek, jak obchodzić się z kosmykami po treningu.

kobieta fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Największy problem

Dziewczyny z prostowanymi keratynowo włosami mają zazwyczaj dwa powody, by unikać siłowni: nie chcą narażać na zniszczenie kosztownej fryzury i czują, że ćwiczenia dodatkowo wysuszą ich wrażliwe kosmyki.

Obawy te są w pełni uzasadnione: trwale prostowane włosy rzeczywiście są szorstkie i łamliwe. Dodaj do tego znajdujący się w pocie sód i częste mycie głowy, a otrzymasz szkołę przetrwania dla włosów. Ratunek? Rzadsze mycie i nawilżanie, nawilżanie, nawilżanie...

Rano

Raz w tygodniu zafunduj włosom głęboko odżywiającą maseczkę, która nada kosmykom sprężystości i nawilży je. Zapewniając swoim włosom regularną pielęgnację, nie będziesz musiała specjalnie przygotowywać ich przed treningami. Pamiętaj jedynie, by rano, przed suszeniem, nałożyć od nasady po końcówki krem wygładzający.

Przed treningiem

Spryskaj skórę głowy suchym szamponem, który wchłonie pot i sebum. Zbierz włosy w wysoki kucyk i zabezpiecz gumką. Gdy już złapiesz włosy w kitkę, użyj wypełniacza w kształcie pączka wiedeńskiego: wystarczy przepleść koniec kucyka przez otwór w wypełniaczu i zrolować na nim włosy, aż koczek dotknie głowy. Wypełniacz naturalnie zostanie zakryty włosami. Dodatkowo umocnij fryzurę wsuwkami.

Po treningu

Czysta skóra głowy pozwoli Ci rzadziej myć włosy. Dlatego od razu po treningu usuń ze skóry sebum, przyciskając do niej wacik nasączony hydrolatem oczarowym. By wygładzić linię włosów, wysusz je suszarką, przeczesując szczotką z włosia dzika. Rozprowadź kilka kropel rozświetlającego olejku, unikając nasady.

Następnego dnia

Postaraj się nie stylizować włosów, używając wysokiej temperatury – zminimalizujesz ich uszkodzenia. Najlepiej zapleć luźny, francuski warkocz na boku – nie wymaga stylizacji, a robi świetne wrażenie.

Zobacz także, jak dobrać fryzurę do typu figury i jakie sposoby na piękne włosy mają gwiazdy Hollywood.

WH 05/2016

REKLAMA