Fryzura na trening: gęste włosy suszone suszarką

Co powinnaś zrobić zanim sięgniesz rano po suszarkę? Jaka fryzura na trening będzie dla Ciebie najlepsza? I w jaki sposób zadbać o włosy po wyjściu z siłowni? Przygotowaliśmy dla Ciebie garść wskazówek, które pomogą Ci zachować kosmyki w dobrej kondycji.

kobieta fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Największy problem

Poza dużą stratą czasu (i energii), który trzeba przeznaczyć w wystylizowanie gęstych, grubych włosów, jest jeszcze jeden powód, dla którego lepiej ograniczyć ilość myć i suszeń do minimum: wysoka temperatura sprawia, że ten typ włosów staje się szorstki oraz zniszczony.

Rano

Zanim sięgniesz po suszarkę, potraktuj włosy kremem wygładzającym, który utrwali kształt fryzury i zapobiegnie puszeniu. Gdy włosy wyschną, nie spryskuj ich już lakierem, bo po treningu nie uda Ci się ich rozczesać.

Przed treningiem

Opaska z silikonowymi wstawkami wchłonie pot i utrzyma się na swoim miejscu nawet podczas crossfitu. Zbierz włosy w luźny koński ogon na czubku głowy, a następnie zwiń w koczek – nie ściskaj go mocno, by umożliwić odparowywanie potu. Zabezpiecz go materiałową frotką, by zapobiec odgnieceniom. Na koniec podepnij wsuwkami wszelkie opadające na twarz kosmyki.

Po treningu

Zmień przepoconą opaskę na czystą i suchą, która wchłonie resztkę potu i zapobiegnie plątaniu się włosów. Z opaską na głowie weź prysznic, ubierz się i dopiero wtedy zdejmij ją oraz wysusz włosy suszarką, przeczesując płaską szczotką z naturalnym włosiem. Unikaj metalowych szpileczek, które mocno nagrzewają się od suszarki i i niszczą włosy, doprowadzając je do puszenia się.

Następnego dnia

Pomijając nasadę, nałóż na włosy kilka kropel wygładzającego serum. Następnie przeczesz je szczotką, by dodać blasku całej czuprynie.  

Wykonaj nasz test i poznaj swój typ włosów. Sprawdź także, jakie sposoby na piękne kosmyki mają gwiazdy.

WH 05/2016

REKLAMA