Farbowanie włosów: pudry, pianki i szampony koloryzujące

Chciałabyś zmienić kolor włosów, ale tylko na chwilę? Sprawdzić, jak wyglądałabyś w niebieskich włosach albo czy jest Ci do twarzy w rudym? Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będą pudry, pianki i szampony koloryzujące. Zobacz, jak zabrać się za farbowanie włosów w domu.

włosy, fryzura, rude włosy fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Jeśli chcesz cieszyć się codziennie nowym kolorem, wypróbuj pudry, pianki i szampony koloryzujące. Najpierw jednak sprawdź, co nasi eksperci mówią na temat tych kosmetyków do farbowania włosów.

Jak to działa?

Te kosmetyki to świetny sposób na błyskawiczną zmianę odcienia włosów. Nie są one w stanie całkowicie zmienić jego koloru, ale mogą go lekko przyciemnić, ochłodzić lub ocieplić.

„Z całą pewnością nie rozjaśnią włosów ani nie pokryją siwizny” – informuje Agnieszka Płusa. Ich delikatne działanie wynika z tego, że nie wnikają w łuskę włosa, ale szczelnie ją oblepiają, dlatego nie powodują jego uszkodzeń. Do grupy tych kosmetyków należą też szampony i odżywki z kolorowymi pigmentami – najczęściej są one w odcieniu pomarańczy i fioletu.

Jak długo się utrzymuje?

Najczęściej zmywa się już po pierwszym myciu, czasem (zwłaszcza pianki) utrzymują się do dwóch, trzech myć.

Dla kogo jest najlepsze?

Dla dziewczyn, które nigdy nie farbowały włosów i chcą się przekonać, czy będą dobrze wyglądały w danym odcieniu. Jest też świetnym patentem na imprezę.

„To też najlepszy wybór, gdy chcemy, aby nasz naturalny kolor odzyskał blask i świeżość. Świetnie sprawdza się szczególnie przy jasnych włosach” – doradza Konrad Kłos.

Wypróbuj

1. Olejek chroniący kolor Fade-Proof Finishing Gloss, Alterna, 84 zł (www. hair2go.pl).

2. Pianka odświeżająca kolor Igora, Expert Mousse, 54 zł.

3. Odżywka Glam Color Advanced w odcieniu 24 Chocolate, La Biosthetique Paris, 110,90 zł.

A jeśli chcesz zmienić kolor na blond, zamiast po zwykłą farbę wybierz rozjaśniacz do włosów. Eksperci WH podpowiadają, jak rozjaśnić włosy w domu

WH 03/2016

REKLAMA