[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Fakty i mity na temat wybielania zębów

Chciałabyś mieć piękny, śnieżnobiały uśmiech, ale… Pokutuje opinia, że wybielanie zębów osłabia szkliwo. Prawda czy fałsz? Poznaj mity dotyczące wybielania i sama zdecyduj, czy warto starać się o hollywoodzki uśmiech.

fot. 	Leonid and Anna Dedukh 2014/shutterstock.com fot. Leonid and Anna Dedukh 2014/shutterstock.com

Wybielanie osłabia zęby: mit

Zabieg nie niszczy struktury zębów. „Podczas wybielania zęby są poddawane tzw. dehydratacji” – wyjaśnia higienistka dentystyczna Małgorzata Stec, która wybiela zęby. To pozbawia je na jakiś czas wody. Są wtedy narażone np. na przebarwienia. Jeśli będziesz unikać wiśni i buraków, będzie OK.

Poznaj też pozostałe produkty, które powodują przebarwienia na zębach, by cieszyć się białym uśmiechem jak najdłużej.

Zabieg wybielania jest bolesny: prawda

Lepiej powiedzieć, że to prawda w niektórych przypadkach. Jeśli miałaś do czynienia z piaskowaniem zębów lub usuwaniem kamienia, to mniej więcej wiesz, jakiego bólu możesz się spodziewać. Zęby w czasie i po zabiegu stają się wrażliwsze. Może więc boleć, np. gdy zjesz zimne lody.

REKLAMA

uśmiech, zęby, czerwona szminka fot. PalatovskyStudio 2015/shutterstock.com

Można wybielić raz na całe życie: mit

Niestety, nie można, choć efekt po właściwym wybieleniu powinien utrzymywać się do 5 lat. „Zęby przyciemniają się pod wpływem diety (kawa, herbata), stylu życia (palenie) i szybciej u osób starszych” – mówi Małgorzata Stec. Pasty wybielające dłużej chronią wybielone zęby przed przyciemnieniem.

Możesz wybielić zęby sodą lub sokiem z cytryny: prawda, ale...

„Wszystkie podobne domowe sposoby są szkodliwe dla zębów” – mówi dr Maciej Żarow. Bezpieczną formą wybielania domowego są żele i nakładki, kupione u dentysty i rekomendowane przez Twojego lekarza.

Stopień wybielenia zależy od czasu nakładania żelu, ale też indywidualnych predyspozycji, co oznacza, że tą samą metodą możesz wybielić zęby mocniej lub słabiej niż Twoja przyjaciółka. Jednak po dobrze wykonanym zabiegu, w gabinecie lub w domu, ale pod kontrolą dentysty, zęby powinny być jaśniejsze o 2-4 tony.

Poznaj więcej informacji na temat wybielania zębów w domu i dowiedz się, jakie preparaty wybrać, żeby zabieg był bezpieczny i skuteczny.

WH 06/2014

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij