Domowe sposoby na odrosty

Korektory, maski czy farbowanie DIY? Z naszymi patentami przetrwasz kwarantannę, bo niestety wszystko wskazuje na to, że epidemia koronawirusa nie pozwoli nam prędko na wizytę u fryzjera.

odrosty fot. Shutterstock.com

Odrosty niby błaha rzecz, ale wkurzają nas na maksa i nawet te minimalne kłują w oczy za każdym razem, gdy patrzymy w lustro. Spokojnie, nie pozwolimy, abyś z powodu odrostów miała zły humor. Podpowiadamy, jak sobie z nimi poradzić w domu.

Korektor do odrostów

W przypadku niewielkich, maksymalnie 3,5-centymetrowych odrostów, sprawdzą się zmywalne korektory. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni kolor, a kosmetyk nakładać prawidłowo, najlepiej stopniowo, na małe partie włosów, nie szersze niż pół centymetra za każdym razem. Bez względu na formułę, jaką wybierzesz, korektor musi wyschnąć na włosach. Przetestowałyśmy poniższe produkty, sprawdzają się, więc możemy śmiało polecić:

L’oréal Parismagic Retouch,
cena: 29,99 zł; rossmann.pl

Spray maskujący polecamy w szczególności blondynkom z ciemnymi odrostami. Dostępne są dwie opcje kolorystyczne: jasny oraz średni i ciemny blond. Aplikator umożliwia precyzyjne naniesienie produktu, który szybko wysycha. Rozpryskuj go z daleka, aby nie skleić włosów. 

Color WOW, cień do stylizacji włosów;
cena: 129 zł; douglas.pl

Pudrowy korektor do odrostów w mgnieniu oka perfekcyjnie maskuje każdy odrost - zwłaszcza ten mysi czy siwy, bardzo widoczny w przypadku ciemnej czupryny. Efekt widać natychmiast po naniesieniu kosmetyku. Jak to zrobić? Energicznym ruchem pędzelka pokryj odrost. Bonus: cieńszą końcówka pędzelka wymodelujesz brwi.

ZOBACZ TEŻ: Jak wspomóc oczyszczanie organizmu?

Szampon/maska koloryzująca

Opcja ta sprawdzi się w przypadku ciemnych włosów. Doda kolorowi głębi, a odrosty zostaną przyciemnione, więc nie będą się rzucać w oczy. I pamiętaj: w przypadku włosów rozjaśnianych – ten kosmetyk nigdy nie pokryje wszystkich odrostów. Nie ma też gwarancji, jak zachowają się włosy na całej długości - blondynkom odradzamy tego typu eksperymenty.

Farba

W przypadku dłuższych odrostów bez farby się nie obejdzie. Jeżeli masz taką możliwość, zadzwoń do swojego fryzjera i poproś o poradę. Podpowie Ci, jaki kolor i z jakiej marki najlepiej kupić, aby uzyskać zbliżony, do obecnego kolor. Nie eksperymentuj na własną rękę, bo może się to skończyć katastrofą.

Zapewne dowiesz się tego od swojego fryzjera, ale gdyby tak się nie stało, mamy kilka cenny rad dotyczących farbowania DIY:

  1. Końcówki włosów zazwyczaj są bardziej zniszczone, więc będą szybciej chłonąć kolor i mogą wyjść ciemniejsze niż odrost, a to będzie wyglądać fatalnie. Dlatego nakładaj kolor najpierw na odrosty a na całą długość włosów – na ostatnich 10 minut. 
  2. Trzymając farbę na włosach, nie chodź z miejsca na miejsce. Farba nie lubi zmian temperatur, nagłego chłodu czy ciepła. Najlepsza jest temperatura pokojowa 20-22 °C. 
  3. Farbę spłucz, ale wstrzymaj się z myciem włosów szamponem przez co najmniej daw, a najlepiej trzy dni. Łuska włosa będzie miała szansę na zamknięcie i zatrzymanie pigmentu. Włosy spłukuj zawsze chłodną wodą. 
  4. Jeśli nie chcesz mieć czubka głowy w innym odcieniu, niż pozostałe włosy, nie trzymaj farby dłużej, niż jest napisane w instrukcji.

ZOBACZ TEŻ: Gdy fryzura zmienia kolor i inne problemy z włosami


REKLAMA