[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Domowa maseczka zimowa na promienną, nawilżoną cerę

Zimno sprawia, że zwężają się naczynia krwionośne i do skóry dociera mniej tlenu. Powietrze ogrzewane kaloryferami dodatkowo ją wysusza. W rezultacie przez większość zimy mamy szarą i szorstką skórę. Rozwiązanie problemu znajdziesz we własnej kuchni.

awokado oliwa fot. shutterstock.com

Właściwości urodowe awokado i oliwy z oliwek

Kiedy połączysz awokado z oliwą z oliwek ich powszechnie znane zdrowotne i upiększające właściwości urosną do potęgi n. Już w 2001 roku „Journal of Dermatology” opisywał wyniki badania, w którym krem zawierający olejek z awokado i witaminę B12 działał kilkakrotnie lepiej na zmiany łuszczycowe skóry niż konwencjonalne kosmetyki z witaminą D.

Meksykanie od lat używają tego owocu do leczenia łupieżu i podrażnień po goleniu. A sproszkowana pestka awokado jest tam uważana za cudowny lek na niemalże wszystko – jest w niej największe stężenie antyoksydantów jakie można spotkać wśród roślin.

REKLAMA

Z kolei oliwa z oliwek zawiera oleokantal, który ma silne właściwości przeciwzapalne i polifenole, które wykazują działanie przeciwutleniające, przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Na dodatek świetnie natłuszcza i nawilża.

Przygotuj maseczkę

Wystarczy, że ćwiartkę dojrzałego awokado zmiksujesz z łyżeczką oliwy z oliwek i nałożysz na twarz na 10 minut. Ten okład jest tak odżywczy, że wręcz poczujesz, jak skóra wchłania jego składniki.

Do maseczki używaj oliwy z pierwszego tłoczenia (Extra Virgin) lub z drugiego (Virgin) – ma nieco ostrzejszy smak niż ta pierwsza, ale równie wysokie stężenie polifenoli. Unikaj butelek oznaczonych: „oliwa oczyszczona” (refined oil), „oliwa z wytłoków” (pomace olive oil), lub „oliwa light”. Przechowuj ją zawsze z dala od źródeł światła i ciepła.

W WH lubimy domowe sposoby na piękną skórę. Dlatego razem z dziewczynami z PiggyPeg przygotowałyśmy przepisy na domowe maseczki z glinkami. Zobacz też 5 pomysłów na domowe peelingi.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij