Domowa maseczka zimowa na promienną, nawilżoną cerę

Zimno sprawia, że zwężają się naczynia krwionośne i do skóry dociera mniej tlenu. Powietrze ogrzewane kaloryferami dodatkowo ją wysusza. W rezultacie przez większość zimy mamy szarą i szorstką skórę. Rozwiązanie problemu znajdziesz we własnej kuchni.

awokado oliwa fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Właściwości urodowe awokado i oliwy z oliwek

Kiedy połączysz awokado z oliwą z oliwek ich powszechnie znane zdrowotne i upiększające właściwości urosną do potęgi n. Już w 2001 roku „Journal of Dermatology” opisywał wyniki badania, w którym krem zawierający olejek z awokado i witaminę B12 działał kilkakrotnie lepiej na zmiany łuszczycowe skóry niż konwencjonalne kosmetyki z witaminą D.

Meksykanie od lat używają tego owocu do leczenia łupieżu i podrażnień po goleniu. A sproszkowana pestka awokado jest tam uważana za cudowny lek na niemalże wszystko – jest w niej największe stężenie antyoksydantów jakie można spotkać wśród roślin.

Z kolei oliwa z oliwek zawiera oleokantal, który ma silne właściwości przeciwzapalne i polifenole, które wykazują działanie przeciwutleniające, przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Na dodatek świetnie natłuszcza i nawilża.

Przygotuj maseczkę

Wystarczy, że ćwiartkę dojrzałego awokado zmiksujesz z łyżeczką oliwy z oliwek i nałożysz na twarz na 10 minut. Ten okład jest tak odżywczy, że wręcz poczujesz, jak skóra wchłania jego składniki.

Do maseczki używaj oliwy z pierwszego tłoczenia (Extra Virgin) lub z drugiego (Virgin) – ma nieco ostrzejszy smak niż ta pierwsza, ale równie wysokie stężenie polifenoli. Unikaj butelek oznaczonych: „oliwa oczyszczona” (refined oil), „oliwa z wytłoków” (pomace olive oil), lub „oliwa light”. Przechowuj ją zawsze z dala od źródeł światła i ciepła.

W WH lubimy domowe sposoby na piękną skórę. Dlatego razem z dziewczynami z PiggyPeg przygotowałyśmy przepisy na domowe maseczki z glinkami. Zobacz też 5 pomysłów na domowe peelingi.

REKLAMA