[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.8

Domowa koloryzacja: farba do włosów

Farba do włosów to podstawowy kosmetyk używany podczas domowej koloryzacji. Chcesz na stałe zmienić kolor i pokryć siwiznę? Zobacz, jakimi radami dotyczącymi farbowania włosów w domu podzielili się z nam eksperci.

włosy, farbowanie włosów, uroda fot. shutterstock.com

Jak to działa?

Farba zawsze wnika głęboko w strukturę włosa, a kolor zostaje na pasmach do ponownej koloryzacji lub do momentu, gdy nie odrosną nam naturalne włosy. Ponieważ zawiera amoniak i utleniacz, świetnie kryje siwe włosy.

REKLAMA

„Ta koloryzacja jest najbardziej ryzykowna do wykonania w domu, dlatego zanim zdecydujesz się na farbę, upewnij się na więcej niż 100%, że wybrany kolor jest rzeczywiście dla Ciebie idealny” – przekonuje Konrad Kłos.

„Ta koloryzacja zobowiązuje do powtarzania, ponieważ powstaje wyraźny odrost. Jeśli decydujesz się na farbowanie w warunkach domowych, pamiętaj, aby dobrze określić stan zdrowia i poziom jasności włosów. Zmiana koloru włosów farbowanych jest trudna” – opowiada Agnieszka Płusa. Takie zabiegi warto już robić w salonie.

Jak długo się utrzymuje?

Wypłukiwanie koloru jest tutaj nieznaczne, bo zachodzi rozjaśnienie pigmentu naturalnego i kotwiczenie sztucznego w głębi włosa. Jeśli więc chcesz znowu uzyskać swój naturalny kolor, musisz poczekać, aż włosy zupełnie odrosną.

Dla kogo jest najlepsze?

Dla dziewczyn, które są zdecydowane na dany kolor włosów, a także dla tych, które mają sporo siwych włosów i chcą je całkowicie pokryć nowym kolorem.

Doskonałe przygotowanie włosów do farbowania

  • Przygotuj włosy do koloryzacji kilka dni wcześniej, regenerując je i odżywiając maskami lub odżywkami. To ważne, bo we włosy, które mają uszkodzoną strukturę, pigment nie wnika równomiernie. Nie regeneruj ich jednak później niż 72 godziny przed koloryzacją, bo niektóre produkty intensywnie regenerujące również mogą zniekształcać kolor.
  • Zawsze postępuj zgodnie z instrukcją producenta zamieszczoną na ulotce. Nie przetrzymuj farby i nie zmywaj jej wcześniej.
  • Do mieszania i nakładania kosmetyków koloryzujących używaj tylko plastikowych grzebieni, mieszadeł i miseczek.
  • Dwa dni wcześniej zrób próbę alergiczną – posmaruj kosmetykiem mały obszar skóry za uchem i sprawdź, czy nie jest podrażniona.

Wolałabyś mniej trwałą metodę farbowania? Wówczas postaw na szampon koloryzujący (szczególnie, jeśli chcesz przyciemnić swój kolor). Jeśli jesteś blondynką, zobacz, jak używać rozjaśniacza. A jeśli chcesz zaszaleć i zrobić sobie np. niebieskie pasemka na weekend, użyj szamponu koloryzującego.

WH 03/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij