[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Depilacja woskiem krok po kroku

Auuuuć! Boli! Ale z drugiej strony masz pewność, że na długo pozbywasz się włosów. Zobacz, co dzieje się z Twoim ciałem podczas depilacji woskiem, gdy już wyjdziesz od kosmetyczki i czego unikać po zabiegu.

depilacja woskiem fot. shutterstock.com

Czekanie

Siedząc w poczekalni u kosmetyczki, Twoje ciało nie próżnuje. Mózg przypomina sobie ostatnie woskowanie i wysyła sygnał do ciała: „Przygotuj się!”. Wydzielają się hormony stresu: adrenalina i kortyzol. Twoje serce może zacząć szybciej bić, a ręce wilgotnieją.

REKLAMA

Punkt 0

Leżysz sobie na łóżku, starając się prowadzić uprzejmą konwersację, a w tym czasie kosmetyczka smaruje ciepłym woskiem owłosioną skórę i przykleja do niej paski materiału. Gwałtowne szarpnięcie pod włos usuwa go wraz z cebulką. Skóra robi się czerwona i puchnie. Mózg wysyła sygnał alarmowy, czyli ból, sugerujący Ci, że masz uciekać z tego miejsca.  

5 minut później

Pamiętaj, że skóra jest podrażniona i gorzej spełnia swoją funkcję bariery ochronnej, zwłaszcza że razem z włosami bywa zrywana warstewka skóry. Musisz potraktować ją balsamem ochronnym i łagodzącym, bo jest teraz szczególnie podatna na przesuszanie.  

5 godzin później

Ból dawno ustąpił, ale pory Twojej skóry wciąż są powiększone, co czyni ją podatną na różne infekcje. Przez kilka godzin powstrzymaj się od moczenia podrażnionej skóry. Unikaj basenu i niech Ci nie przyjdzie do głowy iść do sauny.

Następny dzień

Przykra sprawa, ale w Twojej skórze już trwa robota nad odtworzeniem utraconych cebulek włosowych. Na szczęście zajmie to łobuzom około sześciu tygodni, więc mamy przez ten czas spokój. Warto wiedzieć, że jeżeli regularnie tępisz włosy woskiem, kolejne włosy odrastają słabsze i rzadsze. Systematyczność popłaca.  

Sprawdź także, co faceci myślą o depilacji bikini.

WH 05/2016

Produkty z kategorii: bikini znajdziesz w sekcji WH Zakupy: bikini duże rozmiary

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij