[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Depilacja laserowa: kiedy najlepiej ją wykonywać?

Marzy Ci się gładka skóra na zawsze? Na zawsze się nie da, ale depilacja laserowa to rozwiązanie, które na naprawdę długo pozwoli Ci zapomnieć o niechcianych włoskach. Kiedy najlepiej wykonać zabieg depilacji? Odpowiada nasz ekspert.

depilacja laserowa Latem raczej nie myśl o depilacji laserowej.

Kiedy jest najlepszy czas na depilację laserową?

Jesienią lub zimą, ponieważ Twoja skóra nie miała ostatnio częstego kontaktu z promieniami słonecznymi. „Opalenizna nie dyskwalifikuje przed zabiegami wykonywanymi na urządzeniach nowszej generacji, ale może zmniejszyć ich skuteczność” – mówi Ewa Gwiazda, kosmetolog z Centrum Medycznego Angelius w Katowicach.

Poza tym między kolejnymi zabiegami musi upłynąć około 5 tygodni. Przez 2-3 pierwsze tygodnie nie możesz golić włosów, więc zapisywanie się na depilację laserową latem jest najzwyczajniej w świecie bardzo niewygodne. Sama pomyśl: na dworze skwar, a Ty ukrywasz niechciane włoski pod spodniami z długimi nogawkami? Niezbyt fajnie, prawda?

REKLAMA

Musisz jednak pamiętać, że jeden zabieg nie wystarczy, a pojęcie „trwałe usuwanie owłosienia” to raczej hasło reklamowe niż rzeczywisty efekt. Podczas jednej sesji przerzedzisz około 25-30% włosów.

„Na miesiąc przed pierwszym zabiegiem odłóż depilatory, woski i pęsetę. Ciągle możesz się jednak golić – tłumaczy Ewa Gwiazda. – Na tydzień przed nie używaj już kremów do depilacji. Na dzień przed zgól prawie całą powierzchnię epilowanego fragmentu, aby energia cieplna rozchodziła się wewnątrz skóry, a nie na jej powierzchni. Prawie całą, ponieważ operator urządzenia musi ocenić stan włosów”.

Zawczasu sprawdź, czy urządzenie ma certyfikat CE oraz patent na redukcję owłosienia. Zabieg wykonany na starszych modelach może doprowadzić do oparzeń skóry.

Aha, jeszcze jedna sprawa: jeśli jesteś naturalną blondynką, podaruj sobie depilację. Szkoda Twojego czasu i pieniędzy. Lasery nie działają na zbyt jasne włosy. Wtedy zostają Ci inne metody usuwania owłosienia, np. depilacja woskiem.

WH 01/2013

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij