Depilacja bikini woskiem – jak się przygotować?

Pierwsza depilacja intymna woskiem może być krępująca. Ale jeżeli przygotujesz się do niej i będziesz wiedziała, co Cię czeka – zabieg przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Depilacja bikini fot. shutterstock.com

Zabieg depilacji woskiem jest bardzo skuteczny i pozwala cieszyć się długotrwałym efektem gładkiej skóry  - nawet do czterech tygodni. Polega na smarowaniu powierzchni skóry ciekłym woskiem, który po natychmiastowym zastygnięciu zrywa się wraz z włoskami, uszkadzając jednocześnie cebulkę. Dzięki temu włoski odrastają później rzadsze, słabsze, jaśniejsze i mniej widoczne. I o ile depilacja nóg czy pach w salonie nie nastręcza wielu pytań, to usuwanie przez profesjonalistkę  włosków z okolic intymnych dla wielu kobiet jest kwestią krępującą. Latem jest to zaś zabieg najczęściej wykonywany w salonach depilacji woskiem. Czytaj dalej i dowiedz się, jak krok po kroku przebiega zabieg depilacji intymnej woskiem.

Depilacja bikini woskiem – jak się przygotować?

Aby wosk skutecznie oblepił włoski, muszą one mieć długość 0,5 – 1 cm. Nie musisz mierzyć ich linijką. To mniej więcej tyle, ile mają po dwóch tygodniach od ostatniego golenia. Niestety musisz więc dosyć długo zapuszczać włoski. Przedobrzyłaś i wydaje Ci się, że mają ponad 1 cm? Zawsze możesz je przyciąć nożyczkami.

Co ważne, skóra przed depilacją woskiem nie powinna być podrażniona, przesuszona ani świeżo opalona. Bezpośrednio przed zabiegiem odpuść sobie plażę oraz saunę. Jeżeli kosmetyczka zobaczy ranki czy łuszczenie, może odmówić wykonania zabiegu z obawy przed pogorszeniem stanu Twojej skóry. Kilka dni przed terminem depilacji zadbaj o regularne złuszczanie (szczotką na sucho lub peelingiem cukrowym pod prysznicem) skóry oraz nawilżanie jej. Im lepsza kondycja naskórka, tym łatwiejszy do wykonania zabieg. Pamiętaj tylko, by przed samą depilacją nie smarować niczym skóry – tłusta warstewka kremu lub olejku uniemożliwi woskowi przyklejenie się do włosków i cała wizyta na nic.  

ZOBACZ TEŻ: Ekologiczne artykuły do higieny intymnej [przegląd produktów]

Rodzaje depilacji intymnej

Kosmetyczka przed przystąpieniem do zabiegu zapyta Cię, jaki rodzaj depilacji wybierasz: klasyczną, francuską czy brazylijską (nazywaną też czasem hollywoodzką).

Bikini klasyczne

Polega na usunięciu włosków z pachwin jedynie do linii majtek.

Bikini francuskie (frencz)

To coś metoda pomiędzy depilacją klasyczną a brazylijską. Polega na depilacji pachwin oraz części wzgórka łonowego z pozostawieniem pionowego paska włosków na całej jego długości.

Bikini brazylijskie (hollywoodzkie)

Depilacja pełna, lub inaczej głęboka, to całkowite pozbycie się włosów z okolic intymnych. Brazyliana polega na usunięciu włosów ze wzgórka łonowego, warg sromowych, pośladków oraz okolic odbytu.

*Bikini klasyczne i frencz nie obejmują tylnych partii ciała.

Depilacja bikini woskiem - jak zachować się w salonie?

Po wejściu do salonu zostaniesz skierowana do toalety z bidetem, gdzie powinnaś zadbać o higienę intymną. Podmyj się i osusz papierowym ręcznikiem. Następnie kosmetyczka zaprosi Cię do pokoju, gdzie zostawi Cię na chwilę, żebyś mogła rozebrać się od pasa w dół. Na kozetce powinny leżeć jednorazowe stringi, które będziesz miała na sobie przez cały czas trwania zabiegu. Załóż je szerszą stroną do przodu i usiądź. Po powrocie kosmetyczka powie Ci, jaką pozycję powinnaś przybrać (np. leżącą z nogami rozłożonymi jak żabka). Może też poprosić o pomoc przy naciąganiu skóry w trakcie depilacji oraz o odchylanie bielizny z depilowanej właśnie partii. Rozgrzany wosk do temperatury 37-38°C kosmetyczka nakłada szpatułką na kolejne fragmenty skóry, następnie odrywa wosk wraz z włosami. Najpierw usuwa się włoski z przodu, na koniec zaś spomiędzy pośladków. Przy depilowaniu okolicy odbytu możesz zostać poproszona o przyklęknięcie na łóżku i oparcie się na łokciach lub położenie się na boku. Żadna z tych pozycji nie jest najbardziej komfortowa na świecie. Jeżeli wiesz, że będziesz się bardzo krępować, możesz na początku zabiegu zaznaczyć, że chcesz depilację brazylijską, ale bez tyłu. Po zabiegu możesz samodzielnie posmarować skórę oliwką lub balsamem wskazanym przez kosmetyczkę.

Czego nie robić po depilacji woskiem?

Przez 2-3 dni po depilacji woskiem skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Powinnaś zrezygnować w tym czasie z pływania w chlorowanej oraz słonej wodzie, unikać opalania oraz sauny. Najlepiej też nie ćwiczyć od razu po zabiegu – pot nie najlepiej wpływa na podrażnioną skórę. W co się ubrać? Przewiewna bielizna i luźniejsze spodnie lub sukienki umożliwią szybką regenerację skóry. Opięte dżinsy zaraz po depilacji bikini naprawdę nie będą przyjemnym doświadczeniem.

Czy mogę przyjść na depilację bikini w czasie okresu?

O ile w czasie menstruacji nie jesteś bardzo uwrażliwiona na ból, to spokojnie możesz zrealizować zabieg depilacji bikini. Oczywiście niezbędny będzie tampon i szczególna higiena okolic intymnych przed zabiegiem i zaraz po nim.

Depilacja woskiem to świetny zabieg przed urlopem, bo zapewni Ci gładką skórę na co najmniej dwa tygodnie. Dzięki temu nie będziesz musiała zabierać ze sobą maszynki ani żelu do golenia. W najnowszym numerze Women’s Health polecamy jeszcze cztery inne zabiegi, które warto zrobić przed urlopem, żeby przez cały wyjazd cieszyć się pięknymi włosami, rzęsami czy stopami – bez żadnego wysiłku.

ZOBACZ TEŻ: Dieta na włosy - 3 diety najgorsze dla kondycji włosów

REKLAMA