Dbaj o skórę jak Miss Universe – patenty Olivii Culpo

„Wierzę, że pielęgnacja zaczyna się od wewnątrz."

Od kiedy pochodząca z Rhode Island Olivia Culpo została w 2012 roku Miss Universe, nieprzerwanie wzbudza nasz podziw i zazdrość – zwłaszcza ze względu na piękną skórę. Dwudziestosiedmioletnia dziś modelka i influencerka przyznaje, że to z czasów występowania w konkursach piękności wyniosła wiedzę o pielęgnacji i nawyk systematycznego dbania o cerę.

“Kiedy brałam udział w pierwszych pokazach mody i wyborach miss, musiałam nosić na twarzy naprawdę grubą warstwę makijażu, w którym zdarzało mi się zasypiać. Zapychanie w ten sposób skóry było najgorszym, co mogłam jej zrobić.” – mówi Culpo. Zaniedbana cera nie pozostawiła tej sytuacji bez reakcji. „Po pewnym czasie na twarzy zaczęły pojawiać się wypryski pod postacią cyst – nie dało się ich zakryć, a do tego strasznie bolały! Zniknęły dopiero, kiedy nauczyłam się szanować swoją skórę i regularnie o nią dbać.”

ZOBACZ TEŻ: Stranger Things 3: ile pamiętasz z nowego sezonu? [QUIZ]

Choć Olivia podkreśla, że rutyna i systematyczność w stosowaniu kosmetyków są dla niej bardzo ważne, jej podejście do dbania o urodę opiera się na holistycznym podejściu do zdrowia całego organizmu. „Wierzę, że pielęgnacja zaczyna się od wewnątrz. – mówi modelka – Dlatego bardzo zwracam uwagę na to, co jem i piję. Przecież to wszystko wpływa później na nasz wygląd.” Jak sama mówi, z tego powodu wypija „tony wody”: „Widzę ogromną poprawę stanu swojej skóry, od kiedy wypijam 3,5 litra wody dziennie” – zapewnia dodając, że jej urodową mantrą jest „nawadniaj się!”

Olivia uważa, że dbanie o skórę jest jednym ze sposobów okazywania miłości samej sobie: „Jestem wielką zwolenniczką życia w duchu self-care. Uważam, że holistyczne dbanie o siebie – o swoje ciało i umysł, objawia się w drobnych codziennych nawykach: treningach, medytacji, ale także chodzeniu do spa. Żeby zachować dobrostan, należy zadbać o każdą cząstkę siebie, w tym skórę.” – tłumaczy.

Wracając do tematu spa, Olivia uwielbia zabiegi na twarz. „Chodzę do kosmetyczki, kiedy tylko mam czas. Kiedy jestem w podróży, korzystam z hotelowych salonów, ale swoje ulubione mam w Los Angeles i Nowym Jorku.” – mówi Culpo. „Nie boję się próbować nowych zabiegów.

Eksperymentowałam już z laserami i mikrodermabrazją – byłam bardzo zadowolona”. – przyznaje modelka.

Dla wszystkich, którym szkoda czasu na systematyczne dbanie o siebie, Olivia ma ostatnie słowo: „To wymaga nieco dyscypliny, ale naprawdę warto. Łatwiej jest codziennie poświęcić chwilę na dokładne oczyszczenie twarzy niż później próbować zakrywać makijażem wypryski.”

A jej największy urodowy sekret? „Szczęście i pewność siebie sprawiają, że skóra promienieje”. Niezbyt pomocne? Poniżej znajdziesz jeszcze trzy, bardziej konkretne porady.

„Moja pielęgnacyjna rutyna zmienia się, w zależności od tego, ile czasu spałam, jak dużo makijażu nosiłam albo czy akurat jestem w podróży. Jednak zawsze mam przy sobie jeden urodowy gadżet – chusteczki do demakijażu. Zmywam nimi twarz w każdym miejscu, o każdej porze.”

„Kiedy potrzebuję dokładniejszego oczyszczenia, używam szczoteczki sonicznej. Żeby jednak utrzymać równowagę skóry, złuszczam ją w ten sposób maksymalnie raz w tygodniu. Inaczej może się przesuszyć lub podrażnić.”

„Wieczorem dostarczam skórze uderzeniowej dawki odżywienia i nawilżenia. Zamiast zwykłego kremu na nos, nakładam na twarz całonocną maseczkę lub olejek.”

ZOBACZ TEŻ: Portugalscy naukowcy odkryli nowy rodzaj zanieczyszczenia plastikiem

REKLAMA