[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Czynnik wzrostu a uroda [stosowanie, efekty, opinia eksperta]

Chociaż hormony wzrostu są w naszym kraju zakazane, to można je podobno spotkać w niektórych kosmetykach i zabiegach medycyny estetycznej. Jak działają? Jakie dają efekty i czy są bezpieczne?

czynnik wzrostu, zabiegi medycyny estetycznej

Hormony wzrostu są zakazane, ale koleżanka powiedziała mi ostatnio, że można je spotkać w niektórych kosmetykach. To prawda?

Na pytanie naszej czytelniczki odpowiada ekspert – kosmetolog Aneta Szulska-Schoepp.

REKLAMA

Chodziło jej raczej o czynnik wzrostu, czyli białka, które stymulują regenerację uszkodzonych tkanek. „Mają one za zadanie pobudzić produkcję kolagenu i elastyny, w efekcie czego poprawia się ukrwienie, a skóra jest bardziej jędrna” – mówi kosmetolog Aneta Szulska-Schoepp. Czynnik wzrostu możesz znaleźć w Serum Krem Colostrum 2 h (ok. 190 zł) albo Mesoestetic Stem Cell Krem rewitalizująco-odżywczy na dzień (ok. 230 zł).

Jednak jednym z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej jest wykorzystanie czynnika wzrostu do regeneracji skóry. „Lekarz pobiera krew pacjenta, następnie odwirowuje ją i otrzymany koncentrat płytek krwi za pomocą zastrzyku podaje w okolice wymagające regeneracji – dodaje kosmetolog. – Aby zobaczyć efekt, powinno się wykonać serię zabiegów w odstępach około 3 tygodni”. Cena jednego to ok. 600 złotych. Najlepsze efekty uzyskuje się w przyspieszaniu gojenia ran, w walce ze zmarszczkami i podczas regeneracji blizn.

Uwaga: jeśli masz do nas jakąś sprawę, chcesz nas o coś zapytać, powiedzieć, o czym chciałabyś przeczytać w WH, zajrzyj na nasz oficjalny facebookowy profil. Możesz być pewna, że żadnej wiadomości nie zostawiamy bez odpowiedzi! Na najciekawsze pytania, odpowiadamy na łamach papierowego wydania „Women’s Health”.

WH 06/2014

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij