Czym zastąpić solarium [ciekawostki urodowe WH]

Czym zastąpić opalanie w solarium? Jak konturować twarz, by wyglądać jak hollywoodzkie gwiazdy? Na te i inne pytania dotyczące makijażu i urody odpowiedzi znajdziesz wśród najnowszych ciekawostek zebranych przez redaktorów WH.

solarium fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Solarium? No co Ty!

REKLAMA

Słyszałaś to dziesiątki razy, prawda? „Promieniowanie UVA, na które wystawiasz się, wchodząc do solarium, niszczy włókna kolagenowe i elastynę, zapewniające skórze jędrność oraz gładkość”. Mimo to czujesz potrzebę poleżenia pod lampami? To dlatego, że niezbędne do życia promieniowanie UV stymuluje w mózgu obszar przyjemności. Nie chcesz mieć zmarszczek po 30-stce? Zapomnij o solarium i zjedz banana – zawarty w nim tryptofan też poprawia humor. A jeśli jeszcze Cie nie przekonałyśmy, przeczytaj nasz raport o szkodliwości opalania w solarium.

REKLAMA

REKLAMA

Korektor zamiast sklapela

Za oceanem dziewczyny traktują operacje plastyczne jak wizytę u fryzjera. Dla wysokich kości policzkowych, migdałowych oczu i pełnych ust gotowe są znieść wiele. My – zamiast iść pod nóż – wolimy załatwić sprawę makijażem.

  • Kości policzkowe jak Natalie Portman

gwiazda, aktorkafot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Wklep malinowy róż w kremie w jabłuszka policzków. Następnie kremowym rozświetlaczem zaznacz kości policzkowe. W zagłębienie poniżej nałóż bronzer.

  • Migdałowe oczy jak Megan Fox

gwiazda, aktorkafot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Czarną kredką narysuj wzdłuż dolnych i górnych rzęs linie łączące się poza zewnętrznym kącikiem oka w spiczaste V. Górną linię popraw czarnym cieniem.

  • Pełne usta jak Scarlett Johansson

gwiazda, aktorkafot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Bokiem konturówki obrysuj zewnętrzną krawędź ust, tworząc linię poza ich realnym kształtem. Wypełnij kredką cały kontur ust i pokryj błyszczykiem.

REKLAMA

makijaż, make up, kosmetyki fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Ostra kredka

Masz problem z zatemperowaniem kredki do oczu lub konturówki? Miękki rysik rozpada się pod naciskiem ostrza? Wystarczy przed temperowaniem włożyć kredkę na kilka godzin do zamrażarki – twardy rysik ostrzy się błyskawicznie.

REKLAMA

REKLAMA

34 procent Polek uważa maskarę za najważniejszy kosmetyk do makijażu. Odpowiednio dobrana może świetnie podkręcić kolor tęczówki. Najpierw więc zobacz, jak wybrać najlepszy tusz do rzęs, a następnie pomyśl o kolorze. Jeśli masz niebieskie oczy, wypróbuj burgundowy tusz, brązowym pasuje kobaltowa oprawa, zielone świetnie wyglądają w towarzystwie fioletu, zaś szare – różu.

Zobacz również:
Moja trenerka ma na imię Anita. Nie istnieje w realu, więc mogę ją nazywać tak, jak chcę. To jedyny moment, kiedy wolno mi trochę się porządzić, bo od pierwszego gwizdka to Anita przejmuje stery i krok po kroku prowadzi mnie do życiowej formy. Z tej recenzji dowiesz się, czy Program Treningu Biegowego Polar to również rozwiązanie dla Ciebie.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA