Czym pachnieć tej jesieni i zimy? [przegląd trendów zapachowych]

Jak co roku jesień i zima, to czas obfitujący w wyjątkowo wiele premier zapachowych. W tym sezonie królują nuty młodości i lekkości. Jest też wiele nowości stworzonych na bazie składników rześkich, dodających energii. Nie brakuje także perfum dla kobiet, które pragną zapachowego otulenia czy mocy uwodzenia. Odważne panie całkiem śmiało mogą sięgać po flakony stojące na męskich półkach.

czym pachnieć w tym sezonie fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Perfumy to luksus, który możeszpodarować sobie każdego dnia. Były jedyną rzeczą, którą Marlin Monroe zakładała do łóżka. Mogą kusić, otulać czy dodawać energii. Są równie ważne, jak ubranie. To wizytówka każdej kobiety. Dlatego o przybliżenie aktualnych trendów zapachowych poprosiliśmy Agatę Krawczyk, eksperta zapachowego Douglas.

Obecnie na topie są nuty młodości i lekkości. Pojawia się w nich soczystość i wibrujące akcenty. To zapachy skierowane do młodych, wiecznie uśmiechniętych kobiet, które cieszą się każdą chwilą swojego życia.

„Imbir, biała lawenda, szałwia, masa kokosowa czy grejpfrut to składniki rześkie, dodające energii i czyste. Natomiast róża z Grasse, czarna porzeczka, wiśnia, jabłko i płatki róż, to z kolei składniki dziewczęce, romantyczne i sensualne. Myślę, że osoby, które pragną być szczęśliwe i uwielbiają swobodę, chętnie sięgną po takie zapachy” – twierdzi Agata Krawczyk.

Na perfumeryjnych półkach znajdzie się też coś dla kobiet, które pragną otulenia w eleganckim wydaniu.

„Wśród tej grupy pojawiają się propozycje pełne niezwykle kobiecych białych kwiatów oraz nut apetycznych, niekiedy doprawionych soczystością owoców czy aromatem bardziej kremowym. Nuty miodu, ekstrakty z konwalii, pełne pudrowości, ponadczasowe kompozycje tonące w białych kwiatach. Są gęste, sensualne, idealne dla bardzo eleganckich kobiet. Te wody sprawdzą się również w biznesowych sytuacjach” – podkreśla ekspertka zapachowa.

Dla kusicielek i uwodzicielek polecane są zapachy wzbogacone składnikami apetycznymi.

„Malina, wanilia, która jest jednym z największych afrodyzjaków, gorzki migdał, słodycz likieru śliwkowego, esencja głębokiego szafranu, aromat kakao. Zdecydowany prym w tym roku wiodą nuty jaśminu, tuberozy czy ylang ylang. Te kwiaty to gwarancja przyciągnięcia uwagi właśnie zapachem” – zapewnia Krawczyk.

Creme de la creme, tej jesieni i zimy, to propozycje dla kobiet, które nie boją się ryzyka i poszukują w zapachu oryginalnych nut i chętnie sięgają nawet po te stojące na męskiej półce. Zapachy dla panów są bogate, nasycone, gęste i nieprzeciętne. Zawierają akord śliwki i fasoli tonka a także nuty wilgotne, drzewne i wytrawne, gdzie króluje korzeń dzięgielu i jałowiec.

Zajrzyj też koniecznie do listopadowego wydania Women's Health. Polecamy tam perfumy, które zawierają składniki poprawiające kiepski nastrój.

Women's Health Ania Starmach

REKLAMA