[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Czy wybielanie zębów powoduje uszkodzenia szkliwa? [opinia eksperta]

Marzy Ci się hollywoodzki uśmiech i myślisz o wybielaniu zębów? Sprawdź, jak często możesz poddać się zabiegowi, żeby nie uszkodzić szkliwa. W końcu piękne zęby muszą być przede wszystkim zdrowe.

piękny uśmiech fot. shutterstock.com

Czy wybielanie zębów powoduje uszkodzenia szkliwa?

Jakiś czas temu wybielałam sobie zęby lampą UV, ale po zabiegu były bardzo wysuszone, a na jedynce pojawiło się nawet pęknięcie. Chciałabym iść jeszcze raz, ale boję się, że coś może się stać.

Na pytanie naszej Czytelniczki odpowiada ekspert WH – lekarz stomatolog Katarzyna Biczysko, założycielka Klinki Biczysko w Poznaniu.

REKLAMA

Jednorazowe wybielanie lampą UV na pewno nie było bezpośrednią przyczyną pęknięcia szkliwa – mówi stomatolog Katarzyna Biczysko, założycielka Klinki Biczysko w Poznaniu. – Zapewne pojawiło się ono już wcześniej”. Po zabiegu stało się po prostu bardziej widoczne.

„Wysuszenie jest natomiast wynikiem zastosowania żeli wybielających o wysokim stężeniu nadtlenku wodoru (20-35%) – wyjaśnia lekarka. – Swoim klientkom polecam wybielanie nakładkowe, podczas którego stężenie nadtlenku jest niższe (maksymalnie 16%), a efekt po 4-6 dniach stosowania podobny”. Zaletą tej metody jest fakt, że zęby mają w ciągu dnia czas się zregenerować.

„Nikt z moich pacjentów nie zgłaszał problemów z wysuszonym szkliwem – dodaje Biczysko. – Jednorazowy zabieg wybielania nie jest szkodliwy, ale musisz pamiętać, że jeżeli będziesz powtarzać kilka razy do roku, to w wieku 40 lat będziesz miała spękane szkliwo jak u starszej pani”. Dlatego dbaj o piękną biel zębów, ale rozsądnie.

Poznaj też listę 7 produktów, które powodują przebarwienia na zębach. Dowiedz się też, jak bezpiecznie wybielać zęby w  domu.

Jeśli chcesz nas o coś zapytać, wyślij wiadomość przez nasz formularz kontaktowy lub napisz do nas na naszym oficjalnym profilu fejsbukowym. Żadnej wiadomości nie zostawiamy bez odpowiedzi,a  najciekawsze pytania lądują w papierowym wydaniu magazynu.

WH 06/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij