Czy nasze paznokcie powinny odpoczywać od hybryd?
Nie. Dobrze zrobiony manicure hybrydowy nie niszczy naturalnej płytki naszego paznokcia. W intrenecie krąży wiele mitów na ten temat, ale my go obalamy. Może ją niszczyć natomiast aceton, czyli rozpuszczalnik często używany do ściągania hybrydy. „Tego typu metoda nie powinna być używana zbyt często, ponieważ może negatywnie wpłynąć na kondycję paznokci, jak i skóry wokół nich” podkreśla Olga Urbowicz, właścicielka salonu Nailed It w Warszawie.
Czy możemy samodzielnie zdjąć w domu hybrydy?
Tak. Hybrydę możemy ściągać same, nie ruszając się z domu. Jednak żeby zrobić to dobrze, musimy przestrzegać konkretnych zasad. Jeżeli wykonamy zabieg niepoprawnie i nie zachowamy szczególnej ostrożności, możemy bardzo łatwo uszkodzić płytkę paznokcia, a co za tym idzie wydłużyć czas jej regeneracji. Kiedy pytamy ekspertki o najlepsze metody ściągania hybrydy w domu, mówią nam o acetonie i pilniku. Aceton używany zbyt często wysusza, a pilnikiem bardzo łatwo możemy uszkodzić naturalne paznokcie. Jeżeli nie masz wprawy w piłowaniu warstw z paznokci, polecamy na początku zacząć ściąganie hybrydy od acetonu.
ZOBACZ TEŻ: Dobowy rytm skóry, czyli o której godzinie nakładać krem
„Do usunięcia hybrydy należy użyć acetonu oraz specjalnych folii do usuwania lakieru hybrydowego. Ściąganie lakieru rozpoczyna się poprzez delikatne zmatowienie wierzchniej warstwy przy użyciu drobnoziarnistej polerki. Następnie zmiękcza się masę hybrydową za pomocą wacika nasączonego acetonem, następnie owija się palec pozostałą folią. Dopiero kiedy lakier zmieni konsystencję, możliwe jest ściągnięcie go za pomocą drewnianego patyczka”, Magdalena Stoińska PR Manager NeoNail.
Jeżeli jednak zdecydujesz się na piłowanie, rób to delikatnie i warstwami. „Zdejmuj kolejno warstwy od góry, zaczynając od nabłyszczacza, przez kolor aż dopiłujesz się do bazy. Kiedy pozbędziesz się koloru, użyj delikatniejszej strony pilnika, aby nie uszkodzić naturalnej płytki”, tłumaczy Katarzyna Stachura, instruktorka stylizacji paznokci.
SPRAWDŹ TEŻ: Test zestawów do manicure hybrydowego
„Najczęstszym błędem jaki popełniamy ściągając hybrydę w warunkach domowych to przepiłowywanie płytki, a następnie nakładanie odżywek i tradycyjnych lakierów tuż po hybrydzie. Dajmy paznokciom kilka dni z oliwką i witaminami na odpoczynek”, dodaje Olga Urbowicz.
Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie zrywać hybrydy. Znamy ten ból, kiedy warstwa z kolorem hybrydy na Twoim paznokciu zaczyna sama odchodzić, ale największy błąd, jaki możesz wtedy popełnić, to właśnie jej zerwanie. Postępuj zgodnie z zasadami, aby uniknąć problemów ze swoją naturalną płytką.
ZOBACZ TEŻ: Manicure hybrydowy krok po kroku
Komentarze