[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Czy kosmetyki do włosów ciemnych niszczą włosy blond? [opinia eksperta]

Z kosmetykami do włosów zawsze jest dużo zamieszania. Jeśli chcesz wzmocnić swoje kosmyki, wybierz odpowiedni szampon i odżywkę. Możesz sięgnąć po kosmetyk dopasowany do koloru włosów. Tylko czy to, co pomaga w jednym przypadku, nie szkodzi w innym?

kosmetyki do włosów blond

Słyszałam o szamponie oraz odżywce, które mają przedłużać i wzmacniać włosy, ale tylko u brunetek, bo blond niszczą. To prawda?

Na pytanie zadane przez naszą Czytelniczkę odpowiada ekspertka WH – kosmetolog Ewa Gwiazda z Centrum Medycznego Angelius w Katowicach.

REKLAMA

„Zawsze może się zdarzyć, że dany preparat Ci nie posłuży – mówi kosmetolog Ewa Gwiazda z Centrum Medycznego Angelius w Katowicach. – Jeśli włosy staną się matowe i suche, od razu przerwij jego stosowanie”. Jednak jeżeli będziesz postępowała zgodnie z zaleceniami producenta, nic złego nie powinno się wydarzyć.

Chyba że źle dobierzesz kosmetyk do włosów. „Produkty dla brunetek zawierają czasami wyciąg z henny i mogą przyciemniać jasne włosy – dodaje kosmetolog. – Z drugiej strony, w kosmetykach dla blondynek występują utleniacze, które w kontakcie z ciemnymi włosami powodują, że te ciężko się układają i stają się łamliwe”.

Na rynku można kupić wiele szamponów do codziennego użytku, które wspomagają wzrost włosów. Większości z nich jest bogata w siarkę, proteiny roślinne oraz białko ze skorupiaków czy jaj kurzych. Nie spodziewaj się jednak cudów.

„Włosy rosną w ciągu miesiąca ok. 1-1,5 cm. Możesz liczyć na to, że kosmetyk dwukrotnie przyspieszy ten proces – mówi Ewa Gwiazda. – Najlepsze będą preparaty złożone. Szampon oczyści i przygotuje skórę, a odżywka dostarczy składników odżywczych". Jeśli marzy Ci się gęsta fryzura, pamiętaj jeszcze o odpowiedniej diecie (mięso, jajka!). W końcu włosy składają się głównie z białka.

Sprawdź też najlepsze ziołowe płukanki do włosów, które w naturalny sposób uzupełnia Twoją codzienna pielęgnację.

WH 05/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij