Czy częste laminowanie rzęs nie niszczy ich i jest bezpieczne dla oczu i wzroku?

Laminowanie to tzw. trwała na rzęsy, czyli zabieg, który ma za zadanie optycznie wydłużyć i pogrubić nasze naturalne rzęsy.

Shutterstock

Laminowanie rzęs składa się z kilku etapów. „Pierwszy z nich to nawinięcie rzęs na specjalny wałeczek i nałożenie preparatu, który otwiera łuski włosków i rozrywa ich mostki siarczkowe odpowiadające za skręt. Etap drugi polega na aplikacji farbki, która przyciemnia kolor włosków. Na koniec nakładamy na nie bombę witaminową, która jest mieszanką rozmaitych odżywczych olejków stymulujących wzrost rzęs” – wyjaśnia Agata Korneluk, certyfikowana wrocławska stylistka rzęs i brwi.

Zabieg trwa od 60 do 90 minut. Po laminacji przez dobę nie należy moczyć rzęs, nie trzeć oczu i uważać, aby rzęsy nie dotykały poduszki podczas snu. Efekt podkręcania i pogrubienia znika stopniowo po 4-6 tygodniach; rzęsy wracają do swojego naturalnego kształtu i wtedy możesz wykonać kolejną laminację.

ZOBACZ TEŻ: Ciąża w czasie epidemii - wszystko co powinnaś dziś wiedzieć

„Zabieg nie niszczy rzęs. Można powtarzać go regularnie, pod warunkiem że wybór stylistki nie jest przypadkowy, przeszła ona szkolenie, co potwierdzone jest certyfikatem, i wykonuje go prawidłowo, przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonych produktów oraz zachowując odpowiednią higienę pracy” – podkreśla ekspertka. I dodaje: „Prawidłowo wykonany zabieg jest również bezpieczny dla oczu i wzroku. Jest jednak kilka przeciwwskazań: zapalenie powiek i spojówki, choroby oczu, łysienie rzęs. Zabieg nie jest polecany również w przypadku bardzo rzadkich rzęs, a także gdy kobieta jest w ciąży lub karmi piersią”.

Bezpieczeństwo zabiegu potwierdza także dr Magdalena Korwin, okulistka i lekarz medycyny estetycznej z kliniki Mega-lens w Warszawie.

„Produkty nakładane są na same włoski, więc przy prawidłowo wykonanym zabiegu nie powinny dostać się do oczu ani wywoływać reakcji niepożądanej na skórze powiek czy w oku. Osobom, które noszą soczewki kontaktowe, zalecam jednak zdjąć je na czas wykonywania laminacji, aby uniknąć jakiegokolwiek ryzyka dostania się cząsteczki preparatu pod soczewkę. Osoby stosujące leki na jaskrę powinny poradzić się swojego okulisty i pokazać mu skład stosowanych w zabiegu preparatów. W przypadku wystąpienia jakiejkolwiek reakcji alergicznej trzeba jak najszybciej zgłosić się do okulisty” – ostrzega dr Korwin.

ZOBACZ TEŻ: Skutki picia alkoholu: dlaczego warto odstawić procenty?

REKLAMA