Czerwona szminka: jak nosić mocny kolor na ustach?

Ciemne pomadki nie lubią konkurencji w postaci ciemnego makijażu oczu czy mocno podkreślonych policzków. To one mają odgrywać pierwszoplanową rolę. Zobacz, jak podkreślić usta, a jednocześnie nie przesadzić z resztą.

1. Powiększ swoje usta

Jeżeli masz pełne usta, możesz wybrać matową, kremową szminkę wyraźnie nasączoną ciemnym pigmentem. Gdy Twoje usta są wąskie lub gdy górna warga jest mniejsza od dolnej, wybieraj jaśniejsze i wyraźnie błyszczące pomadki – uzyskasz efekt „napompowania” ust.

Nie wierzysz? Spróbuj pomalować usta na ciemno, nadmiar szminki odciśnij na chusteczce higienicznej i wykończ makijaż bezbarwnym błyszczykiem. To również dobra opcja da tych dziewczyn, które nieśmiało wprowadzają do swojej palety barw ciemne kolory.

SPRAWDŹ: Jak zmyć makijaż - porady specjalistów

2. Nadaj im kształt

Przy pełnych ustach i jasnej cerze dobrze jest najpierw obrysować wargi kredką w tym samym kolorze, a dopiero potem kontur wypełnić pomadką – usta wyraźnie wyjdą na pierwszy plan i przyciągną uwagę.

Przy wąskich ustach lepiej zrezygnuj z konturówki – nałóż kolor sztyftem lub pędzelkiem i wykończ makijaż błyszczykiem lub odrobiną wazeliny.

ZOBACZ: Kosmetyki w sztyfcie - sposób na błyskawiczny makijaż

3. Uważaj z oczami

W tym makijażu usta mają odgrywać pierwszoplanową rolę, dlatego oczy mogą być tylko delikatnie podkreślone. Wybieraj naturalne kolory cieni: beże, jasne brązy lub khaki. Raczej zrezygnuj z kredki do oczu. Ewentualnie tylko eyeliner na górnej powiece, który nada spojrzeniu głębi.

4. Utrwal ją

Malowanie ust na ciemny kolor wymaga cierpliwości i precyzji. Żeby szminka trzymała się przez kilka godzin, musisz usta odpowiednio „zagruntować”. Najpierw nałóż na nie warstwę podkładu i nadmiar odciśnij na chusteczce higienicznej. Potem konturówka (jeżeli jej używasz).

Dopiero teraz nakładasz szminkę, najlepiej pędzelkiem umieszczonym na drugim końcu konturówki. Odciskasz i nakładasz kolor raz jeszcze. Kolor możesz dodatkowo utrwalić, przykładając do ust kostkę lodu.

ZOBACZ TEŻ: Akcent na usta - nowe formuły szminek i błyszczyków

REKLAMA