[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.8

Czerwona szminka: jak nosić mocny kolor na ustach?

Ciemne pomadki nie lubią konkurencji w postaci ciemnego makijażu oczu czy mocno podkreślonych policzków. To one mają odgrywać pierwszoplanową rolę. Zobacz, jak podkreślić usta, a jednocześnie nie przesadzić z resztą.

fot. Croisy 2014/shutterstock.com fot. Croisy 2014/shutterstock.com

1. Powiększ swoje usta

Jeżeli masz pełne usta, możesz wybrać matową, kremową szminkę wyraźnie nasączoną ciemnym pigmentem. Gdy Twoje usta są wąskie lub gdy górna warga jest mniejsza od dolnej, wybieraj jaśniejsze i wyraźnie błyszczące pomadki – uzyskasz efekt „napompowania” ust.

REKLAMA

Nie wierzysz? Spróbuj pomalować usta na ciemno, nadmiar szminki odciśnij na chusteczce higienicznej i wykończ makijaż bezbarwnym błyszczykiem. To również dobra opcja da tych dziewczyn, które nieśmiało wprowadzają do swojej palety barw ciemne kolory.

 

2. Nadaj im kształt

Przy pełnych ustach i jasnej cerze dobrze jest najpierw obrysować wargi kredką w tym samym kolorze, a dopiero potem kontur wypełnić pomadką – usta wyraźnie wyjdą na pierwszy plan i przyciągną uwagę.

Przy wąskich ustach lepiej zrezygnuj z konturówki – nałóż kolor sztyftem lub pędzelkiem i wykończ makijaż błyszczykiem lub odrobiną wazeliny.

3. Uważaj z oczami

W tym makijażu usta mają odgrywać pierwszoplanową rolę, dlatego oczy mogą być tylko delikatnie podkreślone. Wybieraj naturalne kolory cieni: beże, jasne brązy lub khaki. Raczej zrezygnuj z kredki do oczu. Ewentualnie tylko eyeliner na górnej powiece, który nada spojrzeniu głębi.

4. Utrwal ją

Malowanie ust na ciemny kolor wymaga cierpliwości i precyzji. Żeby szminka trzymała się przez kilka godzin, musisz usta odpowiednio „zagruntować”. Najpierw nałóż na nie warstwę podkładu i nadmiar odciśnij na chusteczce higienicznej. Potem konturówka (jeżeli jej używasz).

Dopiero teraz nakładasz szminkę, najlepiej pędzelkiem umieszczonym na drugim końcu konturówki. Odciskasz i nakładasz kolor raz jeszcze. Kolor możesz dodatkowo utrwalić, przykładając do ust kostkę lodu.

WH 01/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij