[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Czas na kwas: peelingi chemiczne

W gabinetach kosmetycznym dostępnych jest wiele peelingów chemicznych, które poprawią kondycję Twojej cery. Jak wybrać najlepszy? Najpierw zastanów się, czy masz problemy z trądzikiem, suchą skórą czy zmarszczkami. Potem zobacz, który kwas – mlekowy, salicylowy czy glikolowy – wybrać.

kobieta, twarz, uroda fot. vgstudio 2015/shutterstock.com

Jeśli chodzi o zdzieraki, to oczywiście, że najlepiej wykonywać i stosować domowe peelingi, bo są nie tylko skuteczne, ale i nie zrujnują Twojego portfela. Czasem jednak potrzeba czegoś więcej. Dr Joanna Suseł podpowiada, kiedy warto pomyśleć o chemicznych peelingach... kwasem.

Kwas glikolowy

REKLAMA

Najlepszy do oczyszczania i powstrzymania wolnych rodników. Kwas glikolowy głęboko penetruje skórę i jest w stanie dotrzeć do skóry właściwej, stymulując syntezę kolagenu. To dlatego stosuje się go w terapiach przeciwstarzeniowych.

Peelingi kwasem glikolowym są również popularnym elementem terapii trądzikowych. Kwas glikolowy hamuje powstawanie zaskórników i oczyszcza ujścia porów. Jeśli wciąż masz problemy z cerą, to zobacz, dlaczego trądzik dopada kobiety w każdym wieku i poznaj skuteczne sposoby na piękną cerę.

Kwas mlekowy

Najlepszy do skóry suchej, odwodnionej. Jeśli problemem skóry jest odwodnienie oraz związane z nim wiotkość i matowość, odpowiedni będzie peeling nawilżający na bazie kwasu mlekowego. Przyciąga on do warstwy rogowej cząsteczki wody i zwiększa syntezę ceramidów, które zapobiegają parowaniu wody z naskórka.

A czy wiesz, jak zapobiegać odwodnieniu skóry skóry? My wiemy i chętnie dzielimy się swoją wiedzą na temat prawidłowego nawilżania skóry.

Kwas salicylowy

Najlepszy na trądzik. Ma przede wszystkim działanie bakteriostatyczne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Złuszcza dużo bardziej łagodnie niż kwasy AHA, przez co często staje się alternatywą dla osób, które nie tolerują kwasu glikolowego. Peeelingi z kwasem salicylowym regulują wydzielanie łoju, zwężają pory skóry, a także przyspieszają gojenie.

Cena każdego peelingu w gabinecie – ok. 270 zł.

 WH 02/2015

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij