[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Codzienne mycie włosów szkodzi: prawda czy mit? [opinia eksperta]

Pewnie też słyszałaś, że codzienne mycie włosów jest dla Twoich kosmyków szkodliwe. Ile jest w tej teorii prawdy? O odpowiedź na to pytanie poprosiłyśmy naszego eksperta – stylistę fryzur Krzysztofa Kuleszę.

codzienne mycie włosów szamponem szkodzi Myć czy nie myć? (fot. shutterstock.com)

Na pytanie naszej Czytelniczki odpowiada ekspert WH Krzysztof Kulesza – stylista fryzur, właściciel salonu, organizator pokazów mody i autor licznych metamorfoz.

Czy to prawda, że codzienne mycie włosów jest dla nich niezdrowe?

„Oczywiście! Jest niezdrowe dla włosów, ale też dla skóry głowy. Szampon to detergent. Ma oczyszczać skórę głowy i włosy z produktów do stylizacji, zanieczyszczeń środowiskowych i sebum. Właśnie to ostatnie, zmywane każdego dnia, może doprowadzić do wielu zaburzeń skóry. Natomiast każde mycie, które kończy się wycieraniem ręcznikiem, powoduje tarcie i „tapirowanie” łuski włosa, co może skutkować rozdwajaniem się włosów i puszeniem” – zapewnia stylista fryzur Krzysztof Kulesza.

REKLAMA

Dodaje, że codzienne mycie, a następnie suszenie (tylko naprawdę letni strumień powietrza, wręcz zimny, możemy uznać za nieszkodliwy dla włosów – niestety, ale większość kobiet tak nie robi i suszy włosy na gorąco) stosowane przez dłuższy czas, na pewno doprowadzi do utraty naturalnej wilgotności włosów. Następstwa? Brak połysku, sztywność, rozdwojone końce widoczne już od czubka głowy po samą linię brzegową fryzury.

Chcesz mieć piękną i zdrową czuprynę? Zajrzyj do naszego działu Pielęgnacja włosów, gdzie czekają na Ciebie rankingi najlepszych kosmetyków do włosów, najmodniejsze fryzury, porady od specjalistów i sprawdzone patenty na piękne, zdrowe włosy.

PS Jeśli chcesz nas o coś zapytać, zajrzyj na oficjalny profil Women’s Health Polska na Facebooku. Żadnej wiadomości nie zostawiamy bez odpowiedzi, a na najciekawsze pytania odpowiadamy na łamach papierowego wydania naszego magazynu.

WH 05/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij