Codzienne mycie włosów szkodzi: prawda czy mit? [opinia eksperta]

Pewnie też słyszałaś, że codzienne mycie włosów jest dla Twoich kosmyków szkodliwe. Ile jest w tej teorii prawdy? O odpowiedź na to pytanie poprosiłyśmy naszego eksperta – stylistę fryzur Krzysztofa Kuleszę.

codzienne mycie włosów szamponem szkodzi fot. shutterstock.com
Myć czy nie myć? (fot. shutterstock.com)

Na pytanie naszej Czytelniczki odpowiada ekspert WH Krzysztof Kulesza – stylista fryzur, właściciel salonu, organizator pokazów mody i autor licznych metamorfoz.

Czy to prawda, że codzienne mycie włosów jest dla nich niezdrowe?

„Oczywiście! Jest niezdrowe dla włosów, ale też dla skóry głowy. Szampon to detergent. Ma oczyszczać skórę głowy i włosy z produktów do stylizacji, zanieczyszczeń środowiskowych i sebum. Właśnie to ostatnie, zmywane każdego dnia, może doprowadzić do wielu zaburzeń skóry. Natomiast każde mycie, które kończy się wycieraniem ręcznikiem, powoduje tarcie i „tapirowanie” łuski włosa, co może skutkować rozdwajaniem się włosów i puszeniem” – zapewnia stylista fryzur Krzysztof Kulesza.

Dodaje, że codzienne mycie, a następnie suszenie (tylko naprawdę letni strumień powietrza, wręcz zimny, możemy uznać za nieszkodliwy dla włosów – niestety, ale większość kobiet tak nie robi i suszy włosy na gorąco) stosowane przez dłuższy czas, na pewno doprowadzi do utraty naturalnej wilgotności włosów. Następstwa? Brak połysku, sztywność, rozdwojone końce widoczne już od czubka głowy po samą linię brzegową fryzury.

Chcesz mieć piękną i zdrową czuprynę? Zajrzyj do naszego działu Pielęgnacja włosów, gdzie czekają na Ciebie rankingi najlepszych kosmetyków do włosów, najmodniejsze fryzury, porady od specjalistów i sprawdzone patenty na piękne, zdrowe włosy.

PS Jeśli chcesz nas o coś zapytać, zajrzyj na oficjalny profil Women’s Health Polska na Facebooku. Żadnej wiadomości nie zostawiamy bez odpowiedzi, a na najciekawsze pytania odpowiadamy na łamach papierowego wydania naszego magazynu.

WH 05/2017

REKLAMA