Co się dzieje, gdy... idziesz spać w makijażu

Pewna amerykańska dziennikarka eksperymentalnie nie zmywała makijażu przez 30 dni. Dermatolog stwierdził, że po tym wszystkim jej skóra postarzała się o 10 lat!

Adam Quest / MPP

1. Zatkane pory

Pozostawienie makijażu na noc powoduje nagromadzenie zanieczyszczeń, zatka- nie porów skóry. „Zatkana skóra” nie ma szans na prawidłową regenerację, która – jak wiadomo – przebiega w nocy. Rano zobaczysz skutki tego grzechu – skóra będzie szara i przesuszona.

2. Czerwone oczy

Jeśli regularnie pozostawiasz tusz do rzęs i eyeliner na noc, możesz tym spowodować zatkanie mieszków włosowych rzęs i gruczołów łojowych. To powoduje zakażenie i stan zapalny. Druga sprawa – tusz do rzęs pozostawiony na noc wysusza rzęsy, sprawiając, że stają się kruche i łamliwe.

3. Zmarszczki

W ciągu dnia Twoja skóra jest nieustannie poddawana stresowi oksydacyjnemu, a wolne rodniki powodują rozpad kolagenu. Jeśli nie dasz szansy skórze na regenerację w nocy, doprowadzisz do utraty elastyczności, drobnych zmarszczek i ostatecznie przedwczesnego starzenia się.

4. Suche usta

Pozostawiona na ustach szminka zawiera substancje chemiczne (pigmenty), które wysuszają usta. Ponadto wosk w szmince może powodować zatykanie się porów wokół ust, prowadząc do powstawania zaskórników. Wieczorne delikatne szczotkowanie warg szczoteczką do zębów i środkiem czyszczącym na bazie oleju powinno nam wejść w nawyk.

5. Wypryski

Sebum to nasz naturalny środek nawilżający skórę i usuwający martwe komórki skóry. Ale pozostawione na skórze kosmetyki blokują uwalnianie sebum, więc martwa skóra gromadzi się w powiększonych porach, co może prowadzić do trądziku.

Sprawdź także inne artykuły z serii "Co się dzieje, gdy...": 

Zobacz również:
REKLAMA