Co kobiety widzą w warkoczach?

Warkocze nie są przeznaczone tylko dla małych dziewczynek. Wręcz przeciwnie. Od kilku sezonów obserwujemy coraz to nowsze trendy we fryzjerstwie, w których główną rolę odgrywają warkocze. Co takiego jest w warkoczach, że wciąż chcemy je nosić? O najnowszych trendach i różnych rodzajach warkoczy rozmawiałyśmy z utalentowaną braiderką Sandrą Spałą z @teamwarkocz. 

warkocze fot. Shutterstock.com

Sandra z zawodu jest trenerem personalnym, dlatego spięte włosy to dla niej podstawa i codzienność, ale przecież ile można nosić tę samą kitkę? „Zazwyczaj związywałam włosy w tzw. cebulę ewentualnie kitkę, która wygląda jak mysi ogonek ze względu na małą objętość moich włosów. Pewnego dnia stwierdziłam, że może warkocz byłby dobrą opcją i właśnie tak pokochałam warkocze”. Sandra nie jest jedyna, ponieważ wiele kobiet oszalało już na punkcie braiding’u.

ZOBACZ: Stylizacja włosów [10 trików dla aktywnych dziewczyn]

Rodzaje warkoczy 

Istnieje bardzo wiele rodzajów warkoczy i wciąż pojawiają się nowe. „Ekscytuje mnie fakt, że trend warkoczowy tak pięknie się rozwija. Ja specjalizuje się w cornrowsach, od czasu do czasu robię box braids oraz knootless braids”, mówi Sandra. Oprócz wspomnianych już cornrows braids, box braids, czy knootles braids znamy także: fulani braids, warkocze francuske, angielskie, rybi ogon (kłos) i wiele innych.

Kombinacji jest wiele. Grube, cienkie, długie, kolorowe – dla każdego coś dobrego. Oczywiście do wykonania niektórych z nich potrzebne będą także dodatkowe włosy syntetyczne. Szczególnie jeśli wymarzymy sobie długie do bioder, kolorowe warkocze. „Od dawien dawna królują warkocze box braids (malutkie warkoczyki na całej głowie); natomiast obecnie na topie są dwa warkocze dobierane z włosami syntetycznymi oraz wysoki kuc na czubku głowy”, Sandra. 

W warkoczach dużą rolę często odgrywają także kolory. Dziewczyny eksperymentują z kolorami, jednak w tym sezonie wiele z nich stawia na naturalność i chce przedłużać włosy z syntetycznymi o kolorze zbliżonym do ich naturalnego. Nową modą z kolei jest ozdabianie warkoczy np. pierścieniami. 

Zapytałyśmy Sandry, czy każdy typ włosów będzie nadawał się do plecenia warkoczy oraz jaka jest minimalna długość włosa, z którego można zapleść warkocz? Odpowiada:

„Minimalna długość włosów to długość dłoni. Uważam, że wszystko da się zapleść, ale są włosy, które nie trzymają solidnie splotu oraz tak trwale. Są to zazwyczaj włosy twarde, grube, gęste. Zapleść się da, ale fryzury zazwyczaj dobrze wyglądają w pierwszych dniach, później się rozpadają, lubią wychodzić końce itp.” 

A co z jej wykonaniem? Czy możemy same zrobić sobie każdy typ warkocza w domu? Pewnie tak, ale to w dużym stopniu zależy od Twojej wytrzymałości i umiejętności manualnych. Każda fryzura potrzebuje innego czasu na jej wykonanie. „Zasada jest prosta, im więcej warkoczy tym dłużej się plecie i jest to równoznaczne z trwałością fryzury - im więcej warkoczy, tym dłużej się trzyma. 

Przykład: 

• Dwa warkocze – wykonanie około 1h

• Kuc z trzech warkoczy – wykonanie około 1h”. 

Możesz śmiało sama wykonać w domu warkocz francuski czy rybi ogon. Jednak jeśli zdecydujesz się np. na box braids czy kolorowe cornrows z pierścieniami polecamy udać się do zakładu warkoczykarskiego lub zaufanej braiderki. Pamiętaj, że nie każdy fryzjer będzie w stanie wykonać tego typu kombinacje warkoczowe. „Można spróbować wykonać taki warkocz w domu, aczkolwiek u mnie liczy się precyzja, dlatego też takich warkoczy sobie nie wykonuję. Warto zacząć od prostego przedziałka. Żel z Afryka shopu (eco style gel coconut oil lu argan oil - moje ulubione, aczkolwiek każda braiderka ma swój ulubiony produkt) oraz włosy syntetyczne”, Sandra Spała. 

Odpowiedzmy na pytanie zawarte w tytule artykułu. Co kobiety widzą w warkoczach? Przede wszystkim ich funkcjonalność i oryginalność. Dla kogo przeznaczone są warkocze? Dla każdej z nas. 

„Warkocze są świetne dla mnie i dla kobiet mających aktywny tryb życia. Nie mówię tylko o kobietach, które uprawiają sport, również o matkach, które codziennie zmagają się z codziennością i przewrotnymi sytuacjami ze swoimi pociechami. O cukiernikach oraz kucharzach, którzy podczas „brudnej” roboty też chciałyby czuć się atrakcyjnie. Myślę, że przede wszystkim kobiety widzą w warkoczach wygodę oraz genialny look, który można zmieniać co tydzień i bez niszczenia struktury włosów można wplatać wszystkie kolory świata”, podsumowała braiderka Sandra z Team Warkocz. 

SPRAWDŹ: Regeneracja włosów po zimie - najlepsze produkty

Jak wygląda plecenie box braids? 

Jak zrobić rybi ogon (kłos)? 

ZOBACZ TEŻ: Zrób to sama - kosmetyki do makijażu, pielęgnacji włosów i cery

REKLAMA