Likwiduje trądzik na czole
W USA przeprowadzono badania, które pokazują, że u pacjentów, u których ostrzykiwano czoło rozcieńczonym botoksem, zaobserwowano zmniejszenie łojotoku, a także uspokojenie trądziku o podłożu łojotokowym.
„Gdy stosuję botoks na zmarszczki czoła, przy okazji zmniejsza się przetłuszczanie skóry, pory są obkurczone, a zmiany zapalne, jeśli występowały, wyciszają się” – przyznaje dr Magdalena Szymańska-Bueno, z warszawskiej kliniki WellDerm. Zaznacza, że przy pomocy botoksu nie powinno likwidować się trądziku na całej twarzy: „Poza strefą T (czoło, nos, broda) zastosowanie botoksu nie jest zalecane”.
Zwalcza pocenie się
Nadmierna potliwość pach, której nie jesteś w stanie opanować za pomocą antyperspirantów i doustnych leków, możesz pokonać za pomocą toksyny botulinowej. Botoks leczy także nadpotliwość dłoni, czoła i stóp. Efekty utrzymują się ok. 4-12 miesięcy, ale doświadczenia dermatologów pokazują, że 2-3 krotne powtórzenie zabiegu może trwale wyeliminować ten problem.
Sprawdź także inne sposoby na zmniejszenie pocenia.
Leczy migrenę
Jeżeli masz bóle migrenowe, to dobrze wiesz, jak bardzo potrzebna jest szybka ulga. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków potwierdziła zastosowanie botoksu w leczeniu migren. Działa on trochę jak lek przeciwbólowy o przedłużonym działaniu. Blokada zakończeń nerwowych, w miejscach gdzie występują dolegliwości migrenowe, utrzymuje się ok. 4-6 miesięcy. U niektórych ból może zniknąć całkowicie a inni będą odczuwać go w bardzo zredukowanym stopniu.
Unosi opadający czubek nosa i brwi
Musisz pamiętać, że nie wszyscy lekarze medycyny estetycznej specjalizują się w tak „zegarmistrzowskiej robocie”. Przy uniesieniu opadającego czubka nosa i poprawianiu jego kształtu bez interwencji chirurgicznej a także wykonywaniu eyebrow-lift, czyli unoszenia brwi i optycznego „otwierania” oka potrzebna jest ogromna precyzja i doświadczenie.
Powiększa usta
„Większość kobiet wie, że usta powiększa się kwasem hialuronowym, i faktycznie wypełniacze dosłownie je powiększają. Ale botoksem również ostrzykuje się powierzchniowe warstwy mięśnia okrężnego ust, aby odchylić wargi na zewnątrz. To ostatnio modna procedura, szczególnie przydatna przy bardzo wąskich wargach, których powiększenie kwasem hialuronowym nie daje satysfakcjonujących efektów” –zapewnia dr Szymańska-Bueno.
Wyszczupla twarz i łydki
Nadmiernie rozbudowane mięśnie żwacze sprawiają, że twarz wygląda na masywną. Aby wyszczuplić owal można zastosować botoks. Podawany jest w żwacze, które przestają intensywnie pracować, tracą swoją objętość, przez co twarz wysmukla się. Dodatkowo botoksem zmniejszysz masywne łydki.
Leczy bruksizm
Botoksem skutecznie zwalczysz również bruksizm, czyli odruchowe zgrzytanie i zaciskanie zębów.
ZOBACZ TEŻ: Co zamiast botoksu? Naturalne zabiegi odmładzające oraz Masaż twarzy - jędrna skóra bez zmarszczek? [zalety, instrukcja krok po kroku]