Botoks: czy osłabia skórę twarzy? [opinia eksperta]

Wstrzykiwanie botoksu sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądała młodziej. Niestety, jest to zabieg, który trzeba co jakiś czas powtarzać. Czy to prawda, że przy dłuższym stosowaniu botoks osłabia skórę twarzy? Na pytanie naszej czytelniczki odpowiada ekspert.

botoks czy osłabia skórę twarzy fot. shutterstock.com

Na pytanie zadane przez naszą Czytelniczkę odpowiada ekspert WH – lekarz kosmetolog Aneta Szulska-Schoepp, właścicielka gabinetu Perfect Derm we Wrocławiu.

REKLAMA

Jeśli Ty również chcesz nas o coś zapytać lub masz do nas jakąś sprawę, zajrzyj na nasz oficjalny profil na Facebooku. Żadnej wiadomości nie zostawimy bez odpowiedzi!

Czy to prawda, że przy dłuższym stosowaniu botoks osłabia skórę twarzy?

Botoks to lek, który wstrzyknięty w okolice zmarszczek może wizualnie odmłodzić twarz poprzez czasowe zablokowanie poszczególnych mięśni. „Osłabia działanie mięśni, a nie wpływa na skórę twarzy – mówi lekarz kosmetolog Aneta Szulska-Schoepp. – W tym czasie zmarszczki wygładzają się, skóra odpoczywa od ciągłego skurczu mięśni, co daje wypoczęty i świeży wygląd”.

Dzięki temu skóra pozostaje zrelaksowana, jest lepiej ukrwiona i odżywiona. W takich warunkach bez problemu mogą następować procesy regeneracyjne. Musisz jednak pamiętać, aby regularnie nawilżać i odżywiać skórę: tylko to pozwoli zachować ją w odpowiedniej kondycji.

Sam botoks w rękach doświadczonego lekarza jest bezpieczny. Podaje się go w niewielkich ilościach, działa miejscowo, nie jest wchłaniany do organizmu, a po paru miesiącach nie ma po nim śladu.

Co zamiast botoksu pomoże Ci odmłodzić twarz? Ultradźwięki, kwas polimlekowy, podgrzewanie kolagenu i komórki macierzyste z poroża jelenia. Brzmi trochę jak science fiction, ale przekonaj się sama, jakie są najnowsze, naturalne zabiegi na twarz, dzięki którym pożegnasz zmarszczki.

 

Zobacz również:
Nie potrzebujesz sztabu ludzi ani serii zabiegów, żeby pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Potrzebujesz tego planu.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA