Bob - najmodniejsza fryzura 2022 na wybiegach

Bob jest chyba najbardziej wszechstronną fryzurą - odpowiednio uformowany pasuje zarówno do cienkich, jak i gęstych włosów. Pewnie dlatego od wielu sezonów króluje na wybiegach - potwierdziły to stylizacje z tygodni mody na sezon wiosna-lato 2022.

Fryzura bob MPP

 Półdługie włosy w stylu bob od kilku lat jest bardzo modny i wygląda na to, że nadal nie zamierza schodzić z wybiegów. Fashion week na sezon wiosna-lato 2022 pokazał dobitnie, że bob sprawdza się w każdej wersji: jako odmładzająca fryzura, fryzura na lato, fryzura na cienkie włosy czy tez fryzura z grzywką. Odpowiednio wymodelowany bob pasuje do każdego kształtu twarzy oraz wieku. Wśród fryzur do ramion, bob zdecydowanie wygrywa wszechstronnością.

REKLAMA

Na wybiegach SS’22 można było zobaczyć boba w najróżniejszych wersjach – z każdej stolicy mody dało się zapamiętać oryginalna interpretację popularnej fryzury do ramion. Tweedowej kolekcji Chanel w Paryżu, drugi sezon z rzędu towarzyszyły gładkie, niemal wypolerowane fryzury na boba, z nabłyszczonymi przedziałkami pośrodku głowy. Giambattista Valli, również w Paryżu, pokazał boba w wersji wet hair – o sportowym charakterze z nutą seksapilu. To znakomity wzór dla dziewczyn, które lubią wychodzić z domu z mokrymi włosami. Inspiracje dotyczące stylizacji boba w wilgotnej wersji znaleźć można także na wybiegach Missoni czy Acne. Na nowojorskim fashion weeku uwagę zwróciły na siebie fryzury z pokazu Christian Siriano – uroczy wystrzępiony bob w stylu pixie powinien stać się hitem wakacji. Warto wspomnieć także o bobie z grzywką na wybiegach Christiana Diora lub Alberty Feretti – w tym drugim przypadku ciekawą wariacją był bob na kręconych włosach ostrzyżonych na pazia.

Cięcie na boba jest fryzurą proszącą się o dodatki – styliści na wybiegach ozdabiały włosy modelek opaskami, spinkami czy chustkami. Długość powyżej ramion pozwala także doskonale wyeksponować duże kolczyki, które w zbyt długie włosy mogłyby się po prostu wplątać. Na wybiegu Courrages podpatrzyłyśmy także supermodne na Instagramie czapki bejsbolówki – w połączeniu z równo ostrzyżonymi do ucha włosami wyglądały znakomicie.

Przejrzyj nasza galerię, by znaleźć inspiracje z wybiegów na fryzurę w stylu bob.

Spis treści:

REKLAMA

REKLAMA

Fryzura bob East News

1/ Gładki bob z prostym cięciem

Na wybiegu Christiana Diora można było zobaczyć klasycznego boba z przedziałkiem pośrodku. Proste cięcie i nabłyszczone pasma fryzury nadają jej elegancji i są niezwykle proste w stylizacji.

REKLAMA

Fryzura bob East News

2/ Bob do kości policzkowych

Fryzury u Ermano Scervino były wyjątkowo naturalne i nieprzestylizowane. Krótszy, sięgający kości policzkowych bob z przedziałkiem z boku układa się zgodnie z naturalna teksturą włosów - i to jest w nim najpiękniejsze.

REKLAMA

REKLAMA

Fryzura bob East News

4/ Wystrzępiony bob

Wystrzępiony bob w stylu lat 90-tych pojawił się między innymi na wybiegu Loewe. Fryzura wyglądająca na niemal nietkniętą ręką stylisty układała się niezwykle naturalnie. Wybór idealny dla dziewczyn niezbyt lubiących zabawę tekstura włosów.

REKLAMA

REKLAMA

Fryzura bob East News

6/ Bob z przedziałkiem z boku

Marka Max Mara zaprezentowała na sezon wiosna-lato bardzo dziewczęce wersje boba - z głębokim przedziałkiem z boku i cienką opaską przytrzymującą włosy na swoim miejscu. Prosto, wygodnie i bezpretensjonalnie.

REKLAMA

REKLAMA

Fryzura bob East News

8/ Bob z wywiniętymi końcówkami

Powrót do grzecznego stylu preppy równa się gładkim włosom z wywiniętymi na zewnątrz końcówkami. Wystarczy, jak u Chanel - zrobić przedziałek na środku, zaczesać włosy za uszy i wygładzić na czubku. 

REKLAMA

REKLAMA

Fryzura bob East News

9/ Bob z grzywką

W tym sezonie bob chętnie chodzi w parze z grzywką - najlepiej długą i gęstą, niemal zasłaniającą oczy. W tej wersji można było zobaczyć boba na wybiegu Christiana Diora. 

Zobacz również:
REKLAMA