Biustonosz z fiszbinami czy bez?

Oto jest pytanie. Odpowiednio dobrany biustonosz z fiszbinami pomoże Ci osiągnąć efekt pięknego, krągłego biustu. Tak efektownego skutku nie osiągniesz, jeśli wybierzesz biustonosz bez fiszbin. Sprawdzamy, kto powinien nosić biustonosz z fiszbinami, a które z Pań powinny wybrać modele bez drucianych wstawek. Kiedy wybrać stanik z fiszbinami i jak go prać? Spieszymy z odpowiedziami. 

Biustonosz z fiszbinami czy bez? fot. Shutterstock.com

Fiszbiny – czym są i jakie spełniają funkcje? 

Fiszbiny to półokrągłe druty, wykonane z metalu lub tworzyw sztucznych, które wszywa się w miseczkę biustonosza w celu podtrzymania piersi i nadania im ładnego kształtu. Ten drugi efekt osiągniesz tylko pod warunkiem, że dobierzesz odpowiedni rozmiar stanika. Dużą zaletą fiszbin, oprócz optycznego modelowania piersi, jest fakt, że odciążają ramiona. 

ZOBACZ TEŻ: 13 Trendów modowych wiosna/lato 2021

Biustonosz z fiszbinami – dla kogo? 

Biustonosz z fiszbinami sprawdzi się przede wszystkim u kobiet o większym biuście ze względu na jego właściwości podtrzymujące biust. Niemniej jednak taki typ biustonosza możesz nosić bez względu na rozmiar piersi, ale musisz zwrócić uwagę na jego odpowiedni dobór. W innym wypadku fiszbiny mogą spowodować niekomfortowy ucisk, a biustonosz nie spełni swoich funkcji w pełni, ponieważ źle dobrany stanik nie uwydatni Twoich atutów, wręcz sprawi, że Twój biust będzie wyglądał mało atrakcyjnie.    

Fiszbiny mogą okazać się też bardzo przydatne podczas uprawiania sportu, szczególnie podczas dynamicznego wysiłku, kiedy będziesz wykonywała energiczne ruchy. Fiszbiny sprawią, że ruch Twoich piersi zostanie ograniczony, co w wielu przypadkach okaże się bardzo praktyczne. 

Biustonosz bez fiszbin – dla kogo? 

Po biustonosz bez fiszbin powinny raczej sięgnąć kobiety z mniejszym biustem, ponieważ nie uniesie on tak ładnie piersi, jak zrobi to ten z fiszbinami, co może także prowadzić do obciążenia ramion. Ponadto na tego typu stanik decydują się kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz amazonki. W przypadku staników sportowych ten bez fiszbin wybierz na przykład na sesję jogi czy pilatestu, aby nie ograniczały ruchów i wykonania niektórych pozycji. Biustonosze bez fiszbin niewątpliwie są bardzo wygodne, dlatego sprawdzą się idealnie podczas pracy w domu. Podtrzymają biust bez dodatkowego ucisku. 

Czy biustonosz z fiszbinami jest lepszy od tego, który ich nie ma? Nie, ale też nie jest od niego gorszy. Tak naprawdę zależy to tylko od sytuacji oraz, czasami, od rozmiaru biustu. Jeżeli zależy Ci na mocnym podkreśleniu biustu postaw na stanik z fiszbinami, jeśli natomiast karmisz piersią, zrezygnuj z dodatkowych usztywnień – przynajmniej na jakiś czas. Biustonosz powinien być wygodny w noszeniu niezależnie od tego, czy jest z fiszbinami czy bez. Najważniejszym elementem jest odpowiednie dobranie rozmiaru – o tym prawidłowym brafittingu przeczytasz tutaj. 

Jak prać biustonosz z fiszbinami? 

Najlepszym sposobem na utrzymanie biustonosza w jego oryginalnej formie jest pranie go ręczne i całkowite zrezygnowanie z prania tej części garderoby w pralce. Przygotowałyśmy dla Ciebie kilka wskazówek jak zrobić to poprawnie. 

Wskazówka 1: Do prania biustonosza używaj środków do tkanin delikatnych, ale nie zmiękczających. Możesz też użyć zwykłego szarego mydła. 

Wskazówka 2: Temperatura wody, w której będziesz prała, nie powinna przekraczać 40 stopni Celsjusza. Do prania białych biustonoszy możesz użyć zimnej wody. Dzięki temu biustonosz na dłużej utrzyma biały kolor. 

Wskazówka 3: Nigdy nie wykręcaj misek, aby ich nie odkształcić. Nadmiar wody usuń poprzez delikatnie uciskanie miseczki. Staraj się w żaden sposób nie zmieniać formy biustonosza. 

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że nie każda kobieta ma znajdzie czas na pranie ręczne. Ręczne pranie biustonosza z pewnością pomoże Ci utrzymać jego kształt, więc nie będziesz musiała często kupować kolejnych. Jeżeli więc, w związku z brakiem czasu, zdecydujesz się (w ostateczności) na pranie stanika w pralce, pamiętaj o tym, żeby:

1. Biustonosz z fiszbinami umieścić w specjalnie do tego przeznaczonej plastikowej kuli, której celem jest zabezpieczenie przed wypadaniem fiszbin i deformacji miseczek. Biustonosze bez fiszbin i staniki sportowe pierz w natomiast w woreczku, który zabezpieczy je przed splątaniem.  

2. Biustonosze prać z delikatnymi częściami garderoby, aby dodatkowo nie wpływały na zniekształcanie stanika. 

3. Wybierz program do prania delikatnych tkanin. Najlepiej taki bez lub z minimalnym wirowaniem. 

Suszenie biustonosza

Nigdy nie susz biustonosza w suszarce ani na kaloryferze. Zbyt wysoka temperatura może wpływać na rozciągniecie bielizny i pękanie gumek. Susz biustonosz w temperaturze pokojowej lub na świeżym powietrzu. Najlepiej rozłóż go, aby leżał płasko lub powieś w ten sposób, aby opierał się na wieszaku lub suszarce środkiem – na połączeniu miseczek. Dzięki takiemu ułożeniu nie rozciągniesz ramiączek. 

ZOBACZ TEŻ: Biustonosz sportowy: jak powstaje?

REKLAMA