Aperol hair – letni trend w koloryzacji włosów, który pokochały gwiazdy

To jeden z najgorętszych fryzjerskich hitów tego lata. 

aperol hair fot. Shutterstock.com

Aperol Spritz awansował z pozycji najbardziej lubianego letniego drinka na najgorętszy trend w koloryzacji włosów. Włoski likier wymieszany z prosecco i gazowaną wodą  zainspirował fryzjerów, a celebrytki znane ze swoich upodobań do ekstrawaganckich koloryzacji podłapały pomysł i z ogromnym entuzjazmem ruszyły do salonów. Najpierw pokochały go gwiazdy, teraz kocha go cały świat. 

Aperol hair to fryzura w iście festiwalowym stylu. Odcień ten łączy delikatny, brzoskwiniowy róż z ognistą czerwienią. Warto pamiętać, że tak intensywne koloryzacje zwykle są mniej trwałe niż te wykonywane przy użyciu tradycyjnych odcieni farb. Dla uzyskania pożądanego efektu konieczne może być wcześniejsze rozjaśnienie włosów. 

Gigi Hadid 

Modelka postawiła na zdecydowany odcień, któremu bliżej do ognistej pomarańczy, niż pastelowej brzoskwini. Koloryzacja jest efektem pracy jej wieloletniego fryzjera – Panosa Papandrianosa, który zdradził, że użył półpermanentnej farby, aby nie uszkodzić kosmyków modelki. Fryzjer zasugerował, że utrzymanie pięknej barwy włosów przez długi czas może zapewnić unikanie eksponowania włosów na słońce oraz możliwie rzadkie używanie szamponu. Do mycia warto używać również chłodnej wody.

SZA

Piosenkarka znana jest ze swojego upodobania do kolorowych fryzur. Na jej głowie gościły już wszystkie kolory tęczy, także ten zbliżony do odcieni Aperolu. SZA zdecydowała się na mniej intensywny kolor od tego, który wybrała Gigi. U nasady włosy zostały potraktowane farbą w pastelowym odcieniu, z kolei przy końcach włosy ciemnieją i zmieniają się w przygaszoną czerwień.

Margaret Zhang

Redaktor naczelna chińskiego wydania magazynu Vogue również nie odmówiła sobie letniej koloryzacji pozostającej w trendzie. Zhang wybrała kolor o delikatnej, pastelowej barwie na całej długości. Efekt jest niezwykle dziewczęcy i dodaje uroku.

Doja Cat

Popularna piosenkarka postawiła na najbardziej ekstrawagancki odcień Aperolu z całego zestawienia. To połączenie pasteli z neonowym szaleństwem, które wyjątkowo komplementuje jej urodę. Mamy jednak przeczucie graniczące z pewnością, że trudno jest utrzymać podobną intensywność koloru nie mając pod ręką fryzjerskiego sztabu. 

Źródło: byrdie.com

Zobacz również:
REKLAMA