Alicia Keys zdradziła bez jakiego składnika nie wyobraża sobie swojej rutyny pielęgnacyjnej

To dzięki niemu jej skóra zawsze wygląda olśniewająco.

Alicia Keys fot. Shutterstock.com

Odkąd prawie 5 lat temu całkowicie zrezygnowała z noszenia makijażu, jej znakiem rozpoznawczym stała się nieskazitelna, bijąca naturalnym blaskiem i idealnie wypięlęgnowana cera. Zdobywczyni nagrody Grammy pojawia się saute nawet na czerwonym dywanie i zawsze olśniewa. Wiele osób zadaje sobie pytanie: Jak ona to robi? My wiemy i wam powiemy.

Po prawie dziesięciu latach ciągłego noszenia makijażu, piosenkarka zdała sobie sprawę, że nie potrafi czuć się pewnie bez niego. Wtedy właśnie Keys postanowiła odpowiednio zadbać o swoją cere tak, aby nie musieć polegać na makijażu. Gwiazda przez lata zmagała się z problemami skórnymi i naprawdę wiele czasu zajęło jej doprowadzenie jej do stanu niemal idealnego. Przez lata Keys zmagała się z wypryskami spowodowanymi godzinami noszenia mocnego makijażu i występowania w świetle grzejących lamp.

Od pewnego czasu pielęgnacyjna rutyna Alicii Keys opiera się na kosmetykach jej własnej marki – Keys Soulcare, która powstała z potrzeby zaspokojenia jej szczególnych wymagań. Dlatego też kosmetyki zostały skomponowane z ulubionych składników piosenkarki. 

Składnikiem, bez którego Alicia Keys nie wyobraża sobie swojej pielęgnacyjnej rutyny jest kwas mlekowy, szczególnie w połączeniu ze sproszkowaną chińską herbatą hojicha. Kwas mlekowy to jeden z kwasów alfa-hydroksykwasów (AHA), uwielbiany przez dermatologów ze względu na jego łagodne, jak na kwasy AHA, działanie. Jego cząsteczki są większe, więc nie wnikają tak głęboko w skórę, aby ją złuszczyć. Jeśli masz suchą lub wrażliwą skórę, to składnik, z którym powinnaś się polubić. W niskich stężeniach kwas mlekowy działa jak humektant, czyli jednocześnie delikatnie złuszcza i nawilża skórę. Wykazano również, że świetnie rozprawia się z przebarwieniami.

REKLAMA